Źródła światła w ogrodzie przydomowym

Urządzanie ogrodu zawsze jest sporym wyzwaniem. Niezależnie od tego, czy podejmiemy się tego sami, czy też skorzystamy z usług architekta krajobrazu, będziemy musieli zadbać o kilka istotnych aspektów, bez których nasz ogród nie będzie mógł funkcjonować. Jednym z nich jest oświetlenie. Aby rośliny i dodatki prezentowały się pięknie o każdej porze, niezbędne jest dostarczenie odpowiedniego światła, który podkreśli walory całej aranżacji. Podpowiadamy więc, jak wybrać oświetlenie ogrodowe tak, by było ono prawdziwą ozdobą przydomowego ogrodu. Oświetlenie ogrodu jest konieczne nie tylko ze względów estetycznych. Zapewni nam ono także bezpieczeństwo i da pewność, że po zmroku nie uszkodzimy roślin, stawiając kroki w nieodpowiednich miejscach. Warto więc w szczególny sposób oświetlić pewne punkty ogrodu.

Jednym z nich są na przykład furtka wejściowa ? warto skierować znajdujące się przy niej światło w taki sposób, by oświetlało klamkę, zamek oraz dzwonek. Warto podświetlić także tabliczkę z numerem domu, aby ułatwić gościom odnalezienie posesji w ciemnościach. Można zrobić to za pomocą reflektora na wysięgniku. Istotne jest również oświetlenie ścieżki wiodącej od furtki do drzwi wejściowych ? można to zrobić za pomocą specjalnej oprawy zamontowanej w trawniku, dającej oświetlenie padające z dołu. Efekt będzie bardzo ciekawy, a przejście tą drogą bezpieczne i komfortowe. Można skorzystać także z opcji zamontowania lamp z czujnikami ruchu ? dzięki temu będą zapalały się zawsze wtedy, gdy ktoś będzie przechodził.

 

oświetlenie patio

 

Nie zapomnij także o oświetleniu drzwi wejściowych ? powinno ono być dopasowane do stylu, w jakim został zbudowany dom. Oprawę świetlną można ukryć lub wyeksponować ? wszystko zależy od twojej wizji oraz preferencji. Oświetlenie okolic wejścia jest szczególnie istotne, gdy do drzwi prowadzą schody. Możesz zamontować lampy na ich balustradzie lub stopniach ? dzięki temu uzyskasz niezwykle ciekawy i stylowy efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
24 ⁄ 1 =