Urządzamy salon w kawalerce

Jeśli Twoje mieszkanie ma mniej niż 35 metrów, to z pewnością nie było Ci łatwo urządzić je tak, by było funkcjonalne i atrakcyjne. Wielu właścicieli małych mieszkań ma problem z ich aranżacją. Jednym z najbardziej problematycznych pomieszczeń jest salon, bardzo często pełniący też funkcję sypialni.

Zacznijmy od podstaw

Jednym ze sposobów, by dodać nieco przestrzeni, jest wyburzenie części ścian działowych. Ściana między kuchnią a salonem nie zawsze jest potrzebna, podobnie jak ta, dzieląca przedpokój i salon. Dzięki takiemu zabiegowi zyskasz trochę więcej miejsca, w którym będziesz mógł postawić np. niewielki stolik i krzesła.

Duża szafa i nic więcej

Jedna duża szafa na wymiar zastąpi mniejsze nieustawne komody i regały. Zmieścisz w niej dosłownie wszystko ? ubrania, bieliznę, książki oraz deskę do prasowania. Szafa z drzwiami przesuwnymi pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni oraz ułatwia utrzymanie porządku.

Gdzie spać?

W kawalerkach raczej nie ma miejsca na małżeńskie łoże. Jednak wygodna rozkładana kanapa wcale nie musi mu ustępować wygodą. W dzień będzie stanowić centralny punkt salonu, natomiast w nocy pozwoli się wyspać. Możesz też pokusić się o wydzielenie dwóch stref w salonie. Miejsce do spania zaaranżujesz we wnęce, oddzielając je od reszty pomieszczenia zasłoną lub parawanem.

Kolory ścian w kawalerce

Zastosowanie kolorów zgodnie z zasadami optyki, pomoże optycznie powiększyć i rozjaśnić wnętrze. Oczywiście najlepiej sprawdzą się jasne kolory ? biele, szarości, kremy oraz pastelowe błękity i zielenie.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by skontrastować je z mocniejszymi, bardziej intensywnymi akcentami. Wszystko zależy od tego, jaki efekt końcowy chcemy osiągnąć. Świeżych kolorystycznych inspiracji możesz szukać w poradniku Śnieżki zatytułowanym Pomysłowa aranżacja kawalerki – kolorystyczne inspiracje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
15 ⁄ 5 =