schody na strych

Urządzamy pomieszczenie gospodarcze

Strych lub poddasze to miejsce często niedoceniane. Przechowujemy tam niepotrzebne rzeczy, z którymi nie potrafimy się rozstać. Rzadko tam zaglądamy, chyba, że w celu wrzucenia kolejnych niechcianych przedmiotów. A gdyby spojrzeć na strych nieco bardziej przychylnym okiem i dostrzec w nim miejsce funkcjonalne i potrzebne? Takie, które zamiast zbierać kurz i pajęczyny, może nam się naprawdę przydać?

Czas na porządki

W pierwszej kolejności pożegnaj się ze wszystkimi rzeczami, które zalegają na strychu od dłuższego czasu. Stare meble i inne większe sprzęty można oddać do komisu lub wystawić na internetowej aukcji. Warto przejrzeć przechowywane ubrania, i bez sentymentów pożegnać się z wieloma z nich. Części garderoby, które od roku leżą nieużywane, z dużym prawdopodobieństwem już nigdy nie zostaną założone. Kiedy wszystkie niepotrzebne rzeczy zostaną usunięte, może okazać się, że mamy do dyspozycji całkiem sporo wolnej przestrzeni.

Teraz możemy przystąpić do malowania ścian i skosów. Pamiętajmy jednak, by powierzchnię odpowiednio przygotować. Nie należy malować brudnych, wilgotnych czy zakurzonych ścian. Więcej o malowaniu tak wymagającej przestrzeni, można znaleźć w poradniku przygotowanym przez markę Magnat, który znajduje się pod adresem: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/porzadki-na-strychu.

Urządzanie funkcjonalnego strychu

Grunt to dobrze zagospodarować przestrzeń. W zależności od potrzeb i możliwości można zdecydować się na montaż szafy wnękowej na wymiar lub wybrać półki i uchwyty mocowane przy ścianach oraz pod sufitem. Obydwa rozwiązania pozwolą nam zapobiec powstawaniu bałaganu w przyszłości, kiedy przedmiotów będzie przybywało. Ubrania można przechowywać w workach próżniowych oraz plastikowych pudłach. Dzięki temu uchronimy je przed szkodliwym wpływem wilgoci i kurzu. Jeśli strych jest pomieszczeniem dobrze wyizolowanym, możemy zagospodarować na nim przestrzeń, na której będziemy suszyć ubrania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
18 × 3 =