Trzy pomysły na aranżację zielonej łazienki

Kolor zielony

Kolor zielony kojarzyć się może z powszechnością i kolorem dominującym lub w jakiś sposób występującym, w starych mieszkaniach u naszych dziadków. Kolor ten jednak w ostatnich latach zdecydowanie nabiera popularności w odmienionym nieco, ciemniejszym odcieniu. Nabrał on szlachetności i elegancji przez co częściej jest on wykorzystywany w nowszych aranżacjach. Pamiętając, że kolor zielony znany jest ze swojego uspakajającego i relaksującego wpływu, świetnie sprawdza się w sypialni czy łazience.

Łazienka w zielonym kolorze

Dla fanów wypoczynku podczas długich kąpieli lub osób zabieganych, których jedynym momentem relaksu jest wieczorna toaleta, kolor zielony jest idealny. Umieszczając go w łazience stworzymy miejsce na wejściu wprowadzające spokój, ciepło i świeżość. Kolor ten można zastosować w pełni aranżując pod niego wystrój lub dodając do niego elementy innych materiałów lub kolorów. Niesamowicie nowoczesnym i eleganckim pomysłem jest użycie oliwkowego, ciemniejszego odcienia zielonego, w połączeniu z drewnianymi elementami. Sprawi to wrażenie pomieszczenia przybliżającego nas do natury, co jeszcze bardziej podbije efekt relaksu, który on wprowadza. Zielone ściany można połączyć z szarymi płytkami. To dziwne połączenie, w efekcie końcowym sprawdzi się perfekcyjnie. Świetnie w takiej łazience sprawdzi się wolnostojąca biała wanna, w połączeniu z białą umywalką znajdującą się na drewnianej podłużnej szafce. W takiej aranżacji świetnie będą wyglądać okrągłe lustra zawieszone nad umywalką, a dopełnieniem tego będzie drewniana mata na podłodze.

Szaro zielona łazienka

Kolor zielony bardzo dobrze prezentuje się w połączeniu z szarościami, należy jednak zwrócić uwagę na odcienie, które zamierzamy ze sobą zestawić. Ciemna butelkowa zieleń idealnie dopasuje się do ciemnej szarości, co może jednak nadać pomieszczeniu mroku. Sposobem, aby to przełamać będzie zestawienie tych kolorów razem w sposób trochę inny niż na przykład w postaci ściany w jednym kolorze, a dodatki w drugim. Tutaj od podłogi do połowy ścian świetnie sprawdzą się białe płytki z zielonym wzorem na nich co pomoże nie wprowadzać łazienki w całkowity mrok. Nad płytkami ścianie można nadać ciemno szary odcień przy pomocy farby lub masy dekoracyjnej przypominającej beton. Do takiej aranżacji świetnie sprawdzą się akcenty drewniane, na przykład w postaci umywalki lub zabudowy wanny. W przypadku prysznica w łazience świetnie sprawdzi się biała zasłona z motywem zielonych liści lub nawet geometrycznych wzorów. Taką aranżację świetnie dopełni drewniana mata na podłodze i postawiona przy ścianie roślina.

Biało zielona łazienka

Bardzo prostym pomysłem na aranżację łazienki przy użyciu koloru zielonego jest połączenie go z kolorem białym. Biały doda w niej oczywiście światła i nie będzie trzeba się przejmować mrocznym nastrojem, jak w przypadku łazienki szaro zielonej. Sposób połączenia tych kolorów jest dowolny, ponieważ zawsze będą one wyglądały ze sobą dobrze. Można zastosować na przykład w najprostszy sposób czyli wprowadzając do białej łazienki zielone dodatki w postaci dywaniku na podłodze, czy pojemniczka na szczoteczki do zębów.

 

https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/6-pomyslow-na-aranzacje-zielonej-lazienki-inspiracje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
29 − 10 =