Trwałe i komfortowe podłogi winylowe

Wykładziny z polichlorku winylu cieszyły się ogromną popularnością w okresie PRL-u. Elastyczne tworzywo sztuczne cenione było za swą trwałość i odporność na działanie wody. Po upowszechnieniu się laminowanych paneli, podłogi z PCV straciły na popularności. Obecnie w sprzedaży dostępne są panele winylowe w unowocześnionej formie. Zastosowanie nowoczesnych technologii pozwoliło stworzyć produkt o wyjątkowych właściwościach i atrakcyjnym wyglądzie.

Wielowarstwowa budowa winylowego panelu

Panele winylowe oferowane przez renomowanych producentów charakteryzują się wielowarstwową budową. Podstawę stanowi sztywna polimerowa płyta bazowa. Umieszczona pod nią pianka XPS wykazuje właściwości dźwiękochłonne i skutecznie tłumi wibracje oraz hałasy powstające podczas użytkowania. Za efektowny wygląd paneli odpowiada fotorealistyczna warstwa dekoracyjna pokryta powierzchnią winylową. Niektórzy producenci decydują się na zastosowanie dodatkowej powłoki PUR ułatwiającej utrzymywanie czystości i higieny. W zależności od potrzeb panele winylowe mogą być montowane za pomocą specjalnego systemu łączenia, kleju lub samoprzylepnych mat. Bez względu na wybór metody, układanie podłogi nie nastręcza żadnych trudności. Grubość paneli winylowych najczęściej wynosi 5,5 mm lub 6 mm i jest podobna do produktów laminowanych. Dzięki wyjątkowej trwałości stosowanych materiałów gwarancja producenta na podłogi winylowe dla budynków mieszkalnych może wynosić nawet 25 lat. 

Najważniejsze właściwości podłóg winylowych

Panele winylowe mogą być wykorzystywane zarówno w mieszkaniach, domach, jak i sklepach, galeriach handlowych oraz obiektach użyteczności publicznej. Świetnie sprawdzają się w sypialniach, salonach, korytarzach, a także pokojach dziecięcych. Duża ilość dostępnych kolorów i wzorów perfekcyjnie imitujących naturalne drewno lub kamień pozwala tworzyć ciekawe i oryginalne aranżacje wnętrz. Co istotne, materiały używane do tworzenia nowoczesnych paneli winylowych są całkowicie neutralne dla zdrowia, a podczas ich produkcji nie wykorzystuje się szkodliwych ftalanów. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów i technologii pozwoliło stworzyć produkt, który jest wodoodporny, odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz promieniowanie UV. Dzięki tym właściwościom podłogi winylowe nie blakną i nie tracą swojego efektownego wyglądu nawet po wielu latach użytkowania. Wodoodporne właściwości winylu sprawiają, że panele mogą być z powodzeniem stosowane w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, takich jak kuchnie czy łazienki. Produkty te mogą być także użytkowane we wnętrzach, w których zastosowano ogrzewanie podłogowe. Efektowny wygląd oraz wyjątkowe właściwości sprawiają, że podłogi winylowe z każdym rokiem zyskują na popularności. W przeciwieństwie do desek wykonanych z naturalnego drewna panele winylowe nie wymagają renowacji i zabiegów konserwacyjnych. Dodatkowo produkty oferowane przez renomowanych producentów charakteryzują się elastycznością i są znacznie cichsze od paneli laminowanych. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *