białe wnętrza odświeżanie ścian

Sprawdzone sposoby na odświeżenie pokoju

Gdy dotychczasowa aranżacja pokoju zaczyna nudzić, a nawet przygnębiać, warto pomyśleć o odświeżeniu wnętrza. Można zrobić to na kilka sposobów w zależności od zakresu oczekiwanych zmian, dostępności wolnego czasu oraz zaplecza finansowego. Niewielkie odświeżanie pokoju ogranicza się do wymiany dodatków, ale jeżeli liczy się na bardziej spektakularny efekt, opłaca się pomalować ściany na nowy kolor czy wymienić meble.

Odświeżenie pokoju zajmuje chwilę

W aranżacji wnętrz od lat da się zauważyć dążenie do stonowanego efektu. W tym celu wykorzystywane są spokojne barwy bazowe, do których dobiera się kilka wyrazistych dodatków. Styl nowoczesny, ale również skandynawski czy minimalistyczny, pozwalają na regularne odświeżenie pokoju. Wystarczy bowiem usunąć kolorowe, najbardziej dynamiczne elementy wyposażenia i zastąpić je akcesoriami w innych barwach. Nowa narzuta na łóżko, wymiana poduszek na kanapie czy obrazów na ścianie to najprostsze, a jednocześnie sprawdzone sposoby na odświeżenie pokoju. Nie wymagają ani dużo pracy, ani też ponoszenia jakichś szczególnych kosztów. Dodatkowym atutem jest tu możliwość chwilowego schowania zbędnych dodatków, do których jednak wróci się, gdy znowu pojawią się wątpliwości jak odświeżyć pokój. Takie rozwiązanie szczególnie polecane jest osobom, które szybko się nudzą i lubią odmieniać swoje wnętrza.

Odświeżanie pokoju na szeroką skalę

Jak odświeżyć wygląd pokoju? Jednym z najefektywniejszych patentów jest pomalowanie ścian. Ze świeżością najbardziej kojarzona jest biel, choć można też sięgnąć po inne kolory. Na przykład żółty, błękitny czy jasno zielony. Warto jednak pamiętać, że im bardziej neutralna barwa na ścianach, tym potem łatwiej odmienić wnętrze poprzez wymianę pojedynczych dodatków. Planując odświeżenie pokoju malowanie można ograniczyć do wybranej części pomieszczenia lub pokryć farbą wszystkie ściany. Ciekawą alternatywą, która zyskuje obecnie na znaczeniu, są kolorowe fototapety. Przykrywa się nimi popękane czy pobrudzone ściany i zajmuje to mniej czasu niż malowanie. W ramach odnowienia wnętrza warto też pomyśleć o nowym wyposażeniu. Nie trzeba od razu wymieniać wszystkich mebli. Jeden stylowy fotel w żywym kolorze uczyni aranżację bardziej unikatową. Podobnie jak wymiana starego żyrandola na nowocześniejsze oświetlenie led. Architekci wnętrz zachęcają też, by w ramach odświeżania pomieszczenia sięgać po przedmioty o lekkiej konstrukcji. Na przykład nowoczesne meble z otwartymi półkami czy lampy z papierowymi kloszami.

Więcej ciekawych informacji znajdziecie w poradniku: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/odswiezenie-pokoju-jak-przywrocic-sniezna-biel-na-scianach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
26 + 28 =