otwieranie bramy garażowej

Sposoby otwierania bram garażowych

Zdalne, automatyczne otwieranie bram garażowych kiedyś było prawdziwym i modnym trendem ? dziś natomiast jest już standardem, który pojawia się w wielu domach jednorodzinnych oraz siedzibach firmowych. Sposobów na instalacje automatycznego otwierania jest co najmniej kilka. W poniższym artykule omawiamy różnice między nimi oraz wyjaśniamy, który typ bramy najlepiej sprawdzi się w przypadku twojej posesji. Możemy wyróżnić cztery podstawowe typy bram garażowych: roletowe, rozwierne, uchylne i segmentowe.

Bramy roletowe są najbardziej komfortowe, ale również najdroższe. Jest rozwiązaniem o tyle dobrym, gdyż porusza się po płaszczyźnie pionowej ? nie musimy więc pozostawiać w garażu wolnej przestrzeni, która umożliwiłaby otwarcie bramy. Ponadto ich mechanizm na ogół jest wykonywany z materiałów odpornych na korozję. Ma też pewne blokady, które zapobiegają włamaniom. Bramy rozwierne natomiast należą do najtańszych, lecz nie są bardzo popularne. Zazwyczaj stosuje się je w pomieszczeniach gospodarczych. Najczęściej są wykonywane z blachy trapezowej i mają prosty mechanizm otwierania, ale, niestety, tylko ręczny. Aby je otworzyć, trzeba więc wysiadać z samochodu, co nie jest zbyt komfortowe.

 

brama garażowa - mechanizm

 

Kolejnym wariantem są bramy uchylne, które są proste i ekonomiczne. Do ich otwierania potrzeba jednak nieco miejsca na podjeździe oraz wewnątrz garażu. Mimo to są dość komfortowe i niedrogie ? można je dostać już od kilkuset złotych. Ostatnią propozycją są bramy segmentowe, które doskonale nadają się do wielu typów garaży, także tych ogrzewanych, gdyż zapewniają dobrą izolację cieplną i akustyczną. Otwierają się pionowo lub poziomo, więc nie potrzebują pozostawiania dodatkowej przestrzeni na ruch skrzydła. Są dostępne w wielu różnych wersjach kolorystycznych ? możliwe jest również wykończenie imitujące drewno lub kamień. Dzięki temu każdy będzie mógł znaleźć produkt, który będzie idealnie pasował do stylu, w jakim został urządzony dom i ogród.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
30 − 20 =