Sposób na eklektyczny salon w bloku

Eklektyzm jest to styl polegający na swobodnym łączeniu wielu stylów w jednym pomieszczeniu. Zastosowanie tego stylu wymaga dużego wyczucia smaku oraz ogromnej odwagi, gdyż łączenie kilku stylów tak, aby wyglądały one ładnie jest bardzo ciężką sprawą. Różne trendy od klasycznego po nowoczesny pozornie mogą być do siebie niedopasowane, a w eklektycznych pokojach można spokojnie nazwać je nie tylko interesującymi, ale również pięknymi. Łączenie konwencji i stylów jest znacznikiem naszych czasów w modzie jednego dnia możemy założyć sukienkę rodem z lat 20 z nowoczesnymi butami sportowymi i będzie wyglądało to gustownie, a zostanie nazwane bardzo modnym. To samo dzieje się również w architekturze. Ten styl jest alternatywą dla osób niezdecydowanych, można kupić mnóstwo podobających się nam rzeczy z różnych ciekawych miejsc i udekorować nimi jedno pomieszczenie. Jednak ten styl nie polega na ułożeniu obok siebie kilka przypadkowych mebli, jest to trochę trudniejsze. Z eklektyzmem trzeba wciąż obchodzić się ostrożnie, bardzo łatwo jest przesadzić z doborem mebli i zamiast estetycznego pomieszczenia powstanie wnętrzarski bałagan.

 

Eklektyzm w małym salonie

Salon w bloku zazwyczaj jest bardzo mały dlatego stworzenie w nim eklektycznej aranżacji może być dodatkowo trudne. Niewielkie pokoje powinno się optycznie powiększać i dodawać jak najmniej dodatków, aby nie było zagracone. Przesadzenie z eklektyzmem może ten salon bardzo zmniejszyć i stworzyć z niego graciarnie na wszystko, co mamy.

  • Jasne ściany

Jasne ściany optycznie powiększa pokój. Biele, pastele, kremy i szarości sprawią, że salon będzie bardziej przestrzenny. A dodatkowo będą nowoczesnym elementem

  • Lustro

Lustro powoduje, że odbicie pokoju wydaje się być dalszą jego częścią, co oznacza, że pokój stanie się optycznie większy. Dodatkowo można znaleźć jakieś z ciekawą ramą stylizowaną na starą aby dodać fajnego elementu różniącego się od reszty.

  • Kanapa

Kanapa powinna być mała, dodatkowo można znaleźć taką z pięknymi rzeźbionymi nogami, które upiększą pomieszczenie starodawnym meblem.

Kanapa może również przypominać o niesamowitych latach siedemdziesiątych, na wysokich nogach w niesamowitych barwach z przyjemną w dotyku tkaniną, uzupełni niesamowicie każdy salon.

  • Stół

Stół upolowany w sklepie z antykami może niesamowicie upiększysz pomieszczenie, jego rzeźbione brzegi czy dekoracyjna noga sprawią, że stół będzie meblem, który przykuje uwagę i przełamie nowoczesność całego pomieszczenia.

  • Obrazy

Obrazy są przepięknym elementem każdego wnętrza a dodatkowo jego stylistka może bardzo zmienić wnętrze. Jeżeli salon wydaje się być za bardzo nowoczesny wystarczy kupić obraz namalowany w stylu klasycznym w niesamowitej postarzanej ramie.

Jednak kiedy pokój jest bardzo klasyczny wystarczy do prostych ramek włożyć zdjęcia nowoczesnych artystów.

Przy dekorowaniu salonu radzimy zrezygnować z:

  • Dekoracyjnego żyrandolu

Które zazwyczaj są wielkie i zajmą dużą część salonu, a dodatkowo wysokie osoby będą o niego wadzić głową co może go uszkodzić.

  • Sztukaterii

Sztukateria w momentach swojej świetności dekorowała wysokie sufity starych kamienic, jednak sztukateria optycznie bardzo skraca pomieszczenie i niewielki salon może wydawać się jeszcze mniejszym.

Mamy nadzieję, że nasze porady sprawią, że twój salon będzie w magicznym stylu eklektycznym, jednak pamiętaj, żeby nie przesadzić z ilością mebli, szczególnie w małym pomieszczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
46 ⁄ 23 =