Skąd wziąć projekt budowlany?

Znalezienie projektu budowlanego to jeden z pierwszych kroków do budowy wymarzonego domu. Jego wybranie lub stworzenie często jest naprawdę czasochłonne ? chcemy w końcu, aby nasze cztery kąty były jak najbardziej funkcjonalne, a znalezienie projektu, który idealnie spełni wszystkie nasze oczekiwania nie jest łatwym zadaniem. Gdzie w ogóle powinniśmy szukać projektu budowlanego i jak wybrać ten właściwy? Skorzystaj z naszych porad i skróć nieco tę trudną drogę do celu. Pierwszym sposobem na zdobycie projektu budowlanego jest jego zaprojektowanie od podstaw.

Tutaj niezbędna jest współpraca z dobrym i doświadczonym architektem, który wykona go na specjalne zamówienie. Warto skorzystać z usług osoby, którą poleca nam znajomi ? wówczas będziemy mogli mieć pewność, że projekt został wykonany solidnie i że podczas jego realizacji nie spotkamy się z przykrymi niespodziankami w postaci wad i niedociągnięć. Zaletą robienia projektu na zamówienie jest bez wątpienia to, że możemy go stworzyć dokładnie według własnych wytycznych i będzie on dostosowany do specyfiki konkretnej działki i terenu. Do jego wad należy z kolei czas ? tworzenie projektu od podstaw może potrwać nawet do kilku tygodni i będzie to o wiele bardziej kosztowne niż zakup projektu gotowego. To drugie rozwiązanie jest najbardziej popularną formą. Polega ona na wybraniu jednej z wielu propozycji dostępnych w biurach architektów i projektantów.

 

rozmowa z projektantem mieszkań

 

Jest to opcja o wiele tańsza i szybsza, choć jej wadą jest to, że nie możemy w ten sposób zakupić projektu idealnie dostosowanego do naszych oczekiwań. Projekty gotowe poddaje się jednak procesowi adaptacji, czyli dostosowania do warunków panujących na danej działce ? dzięki temu będziemy również mogli wprowadzić zmiany, które pomogą dostosować dom do indywidualnych potrzeb. W ramach adaptacji często możemy na przykład usuwać ścianki działowe, modyfikować wielkość i położenie przedsionka i tarasu, dodać lub usunąć garaż oraz wykonać inne, podobne działania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
14 + 21 =