Salon na poddaszu. Sposób na ciekawe wykorzystanie poddasza

Przez ostatnie dekady poddasza przestały być niepożądanymi miejscami. Obecnie poddasza są powszechnie używane jako biura, salony oraz stają się pożądanymi lokacjami mieszkań. W tym artykule podpowiemy, jak urządzić salon na poddaszu który pokochasz.

Zastanawiasz się pewnie czy poddasze to dobre miejsce na pokój dzienny…

Salon to serce domu ze względu na jego użytek, spędzamy tam czas z najbliższymi. Salon na poddaszu oferuję większą intymność od przestrzeni umieszczonej zaraz przy drzwiach wejściowych. Pokój dzienny do którego prowadzą schody, lekko ukryty od reszty domu, zapewnia poczucie że jest to specjalne miejsce tylko dla przyjaciół i rodziny.

Jak pomalować salon na poddaszu?

Poddasze jest zazwyczaj dość obszernym pomieszczeniem jednak z ograniczoną dostępem do naturalnego światła. Aby rozjaśnić pomieszczenie na poddaszu użyj jasnych pasteli. Mięta to uniwersalny kolor który nada się idealnie do salony na poddaszu. Nie tylko pomoże nadać lekkości dla wyglądu ale również kolor mięty wpływa pozytywnie na samopoczucie.

Sposób na sufit ze skosami

Sufit, w większości pomieszczeń jest niezauważanym elementem wystroju. Jednak na poddaszu ze skosami sufit jest jest równie widoczny co ściany dlatego urozmaicenie jego wyglądu jest niezbędne. Trójwymiarowe ozdoby ścienne sprawdzą się idealnie nie tylko dodając stylu ale również odróżniając Sufit na poddaszu to również miejsce w którym będą pasowały elementy z paneli, najlepiej wykonane z jasnego drewba jak sosna. Poddasze z elementami naturalnych materiałów na suficie będzie zapraszało swoim ciepłem.

Ozdoby, ozdoby, ozdoby

W trakcie Kiedy jednak urządzasz tak skromną przestrzeń jaką jest poddasze nie bój się zaszaleć z wyborem dekoracji. Spróbuj zamiast jednego dużego dywanu typowego w większości salonów użyć chodników w perskie. Do tego plakaty gęsto zdobiące ściany. Poddasza lubią również półki i szafki które możesz wyplenić osobistymi drobiazgami i zdjęciami bliskich. Zasada jest tu prosta, im gęściej i bardziej pstrokato tym przytulniej. Pamiętaj jednak aby nie kompromisować miejsca na niezbędne elementy na rzecz ozdób.

Rozświetl salon na poddaszu

Dobranie oświetlenia na poddasze wydaje się nie lada wyzwaniem. Jak dobrać światło które oświetli przyciemnione pomieszczenie, jednocześnie nie zabierając zbyt dużo miejsca i nie generujące dodatkowej temperatury. Musimy zapomnieć o standardowych żyrandolach, odpowiedzią na te problemy są światła LED. Lapmki ledowe mogą być wpuszczone w sufit oszczędzając cenne miejsce, do tego subtelne światło które generują sprawia że ich położenie może być rozproszone na całej powierzchni poddasza. Do tego światła LED nie generują wysokich temperatur w przeciwieństwie do standardowych żarówek. Jest to rozwiązanie nie tylko pragmatyczne, lampy LED są niezwykle gustownym i nowoczesnym rozwiązaniem. Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/aranzacja-wygodnego-i-przestronnego-salonu-na-poddaszu-inspiracje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *