kuchenny blat - gotowanie

Rozkład mebli w kuchni przyjazny gotowaniu

Kuchnia to pomieszczenie, w którym spędzamy dość sporo czasu ? ważne jest więc to, aby było ono możliwie wygodne i funkcjonalne. Istotnym elementem urządzania tego pomieszczenia jest odpowiedni dobór i rozstaw mebli, które umożliwią gotowanie i przyrządzanie posiłków. O czym należy pamiętać, kupując wyposażenie kuchni i jak je rozstawić, by zapewniało ono możliwie największy komfort? Skorzystaj z naszych porad i urządź kuchnię swoich marzeń!

Przebywanie w kuchni powinno być przyjemnością. Dlatego też warto zadbać o to, by była ona możliwie najbardziej przestronna, by można było się po niej z łatwością poruszać. Ciekawym rozwiązaniem jest na przykład stworzenie otwartej kuchni, czyli połączenie jej z salonem albo jadalnią. Narzuca to jednak pewne ograniczenia, jeśli chodzi o ustawienie mebli. Wyposażenie kuchenne powinno być zawsze rozmieszczone w określony sposób. Przede wszystkim potrzebna będzie wolna przestrzeń na blacie pomiędzy lodówką a zlewem oraz między zlewem a kuchenką (lub płytą grzewczą). Umożliwi to wygodne i sprawne przygotowywanie posiłków, a wszystkie niezbędne sprzęty będą wówczas pod ręką. Warto skorzystać tutaj z zasady zwanej trójkątem roboczym, czyli rozmieścić meble tak, by wszystkie istotne elementy znajdowały się na wierzchołkach trójkąta o ramionach nie dłuższych niż 7 m. Wówczas poruszanie się po kuchni będzie łatwe, a przygotowywanie posiłków dobrze zorganizowane.

 

schludna kuchnia podczas gotowania

 

W kuchni koniecznie trzeba także wygospodarować miejsce do jedzenia ? zwłaszcza w przypadku, gdy w domu brakuje jadalni. Można to zrobić za pomocą obniżenia części blatu, która będzie pełniła funkcję stołu. Trzeba będzie wówczas dobrać odpowiedniej wysokości krzesła, które umożliwią komfortowe korzystanie z takiego mebla. Pamiętaj, że kuchnia powinna być możliwie przestronna, ale sprzęty nie powinny być mocno od siebie oddalone ? noszenie posiłków do części jadalnianej znajdującej się w dużej odległości nie należy do najbardziej wygodnych rozwiązań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
21 + 12 =