lampka nocna - jasna

Rodzaj lampy a ilość i sposób rozchodzenia się światła

Dobór odpowiedniego oświetlenia to jeden z najważniejszych elementów urządzania każdego mieszkania czy domu. Dobre, jasne światło nie tylko poprawi estetykę wnętrz, ale również sprawi, że staną się one bardziej funkcjonalne. Warto więc zakupić lampy, które idealnie sprawdzą się w poszczególnych pomieszczeniach i będą jak najlepiej pełniły swoje funkcje. Przeczytaj poniższe porady i sprawdź, jak dobrać oświetlenie tak, by jak najlepiej podkreśliło walory wnętrz i zapewniło doskonałe, odpowiednio jasne światło.

Na początku warto wspomnieć, że na dobór oświetlenia do danego pomieszczenia wpływa kilka istotnych czynników. Jest to na przykład ilość oraz sposób wpadania do niego światła naturalnego, kolorystyka wnętrza, ustawienie mebli, wysokość stropu. Wybranie oświetlenia zależy również od osobistych potrzeb i oczekiwań ? każdy ma nieco inną percepcję postrzegania światła, dzięki czemu możliwe jest stworzenie oświetlenia, które najlepiej podkreśli nastrój danego mieszkania i zapewni nam największy komfort jego użytkowania. Bogata oferta lamp w sklepach z elementami wyposażenia wnętrz daje znaczne możliwości, które warto wykorzystać. Oświetlenie sufitowe można na przykład uzupełnić lampami podłogowymi ? daje ona łagodnie rozproszone światło oraz oświetlenie miejscowe, które ułatwi czytanie czy wykonywanie drobnych czynności manualnych.

oświetlenie w sypialni

 

Ciekawym rozwiązaniem są także kinkiety, które oświetlają wnętrze światłem odbitym od ściany i sufitu, również dając subtelny, rozproszony efekt podkreślający estetyczne walory pomieszczenia. Można też nimi podkreślić wnęki, obrazy oraz fakturę tynku. Warto wybrać kinkiety, które same w sobie będą dekoracją ? dostępność form i wzorów jest naprawdę duża. Wybierając oświetlenie, należy też zwrócić uwagę na jego moc ? w ciemnych pomieszczeniach z wysokimi sufitami lepiej jest zdecydować się na mocniejsze, za to w mieszkaniach jasnych i dobrze oświetlonych światłem dziennych spokojnie można kupić żarówki o mniejszej mocy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
29 − 14 =