Przedpokój ? mini wizytówka Twojego domu

W niewielkich, blokowych mieszkaniach, przestrzeń w pobliżu drzwi wejściowych niekiedy nawet trudno nazwać przedpokojem. Kilka metrów kwadratowych, które wita od progu Ciebie i Twoich gości, stanowi jednak wizytówkę Twojego domu i decyduje o pierwszym wrażeniu na jego temat. Jak zadbać o funkcjonalność i elegancję nawet najciaśniejszego przedpokoju?

Urządzając mieszkanie zazwyczaj największą wagę przywiązujemy do wystroju salonu, kuchni, ewentualnie sypialni, czyli tych pomieszczeń, w których spędzamy najwięcej czasu, odpoczywamy, jemy, gościmy przyjaciół i rodzinę. Nic więc dziwnego, że przedpokój ? jako tzw. punkt przelotowy ? zwykle tratowany jest nieco po macoszemu. A jednak to tam witamy odwiedzających nas gości, tam stawiamy pierwsze kroki po ciężkim dniu w pracy czy powrocie z dalekiej podróży. Warto więc zadbać, by już od progu nasz przedpokój zapraszał wyjątkową, domową atmosferą.

Postaw na kolor

Ogromną rolę w aranżacji codziennych przestrzeni, szczególnie tych niewielkich odgrywa kolor ścian, którym można ożywić i powiększyć nawet najbardziej niepozorne pomieszczenie. W przypadku ciasnych korytarzy, zazwyczaj pozbawionych dostępu do słonecznego światła, warto postawić na jasne kolory, które optycznie dodadzą wnętrzu objętości. Ponieważ często w przejściach brakuje miejsca na dodatkowe ozdobniki, warto też pomyśleć o wykorzystaniu dekoracyjnej faktury lub nietypowej aranżacji klasycznej boazerii. Więcej pomysłów na wykończenie ścian w niewielkim przedpokoju znajdziesz na https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/4-pomysly-na-sciany-w-malym-przedpokoju.

Funkcjonalne meble

Pragnąc stworzyć zachęcający do wizyt przedpokój, nie musisz rezygnować z jego funkcjonalności. By w pełni wykorzystać każdy centymetr przestrzeni wybieraj wysokie i wąskie komody lub uchylne szafki, w których bez trudu ukryjesz buty wszystkich domowników. Dobrym rozwiązaniem jest też przesuwna szafa, która nada wnętrzu nowoczesny charakter, a dzięki lustrzanym drzwiom pomoże w optycznym powiększeniu przestrzeni.

Postaw na jasne kolory i funkcjonalne meble, by cieszyć się funkcjonalnością swojego przedpokoju. Dzięki odpowiednim zabiegom, nawet najmniejszy korytarz może stać się wyjątkową przestrzenią, w której ukryjesz ciepłe ubrania i domowe sprzęty, a każdą wizytę przyjaciół będziesz mógł bez skrępowania kończyć długimi rozmowami ?z ręką na klamce?.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
23 + 11 =