Praktyczne miejsca na schowki w sypialni i łazience

Sypialnia i łazienka to pomieszczenia, w których zazwyczaj przechowujemy wiele drobnych przedmiotów. Ich wygodne i rozsądne umiejscowienie nie raz wymaga sporo wysiłku i kreatywności, zwłaszcza, gdy pomieszczenia te nie należą do największych. Z pomocą przychodzą tutaj różnego rodzaju schowki, które w prosty i funkcjonalny sposób pomagają uporać się z problemem przechowywania kosmetyków czy przyborów toaletowych. Podpowiadamy, jak stworzyć stylowe i praktyczne schowki, które pomogą zachować porządek w naszej sypialni oraz łazience.

Popularnym rozwiązaniem jest umieszczanie schowków we wnękach pod postacią szafek lub przegród. To bardzo funkcjonalny sposób na zaoszczędzenie przestrzeni w pomieszczeniu i maksymalne wykorzystanie wszystkich jej zakamarków. Tego typu schowek można okryć drewnianą płytą, a na niej zamieścić lustro ? dzięki temu wykonanie makijażu i porannej toalety będzie bardzo wygodne, gdyż w każdej chwili będzie można sięgnąć po potrzebne przyrządy i kosmetyki. Podobne rozwiązanie można zastosować w sypialni, budując tam szafę wnękową lub niewielkie półki, na których będzie można ustawić książki albo kosmetyki. Schowki można umieścić również nad łóżkiem ? dobrze sprawdzą się do przechowywania przedmiotów, po które sięgamy niezbyt często, na przykład pościeli dla gości czy prześcieradeł.

 

schludna łazienka

 

Ciekawym pomysłem jest również zakup łóżka z wbudowanymi szufladami, które pozwolą na maksymalne wykorzystanie znajdującej się pod nim przestrzeni. Inną opcją, która sprawdzi się zwłaszcza w łazience, są półki wiszące ? pozwolą one na wygodne przechowywanie kosmetyków. Intrygującym rozwiązaniem jest także stworzenie małych półeczek w murowanej wannie, dzięki którym będzie można sprawnie sięgnąć po żel pod prysznic w czasie kąpieli. Dodatkowym miejscem na drobne przedmioty może być również przestrzeń pod zlewem, w której warto umieścić specjalną szafkę. Dobrym pomysłem jest także zamontowanie metalowych, wiszących koszyków w pobliżu wanny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
12 + 20 =