Pomysły na suchą zabudowę – nowoczesny salon

Nowoczesność, to coś, do czego nieubłagalnie dążymy. Bardzo łatwo można ten modernistyczny styl uzyskać, za pomocą suchej zabudowy. Szybki, tani i sprawdzony sposób na niecodzienne wykończenie wnętrz. Oto przedstawimy, jak wykonać pożądaną zabudowę, oraz to jak dzięki zabudowie z płyt gipsowych w salonie, z łatwością dojść do nowoczesności.

Sucha zabudowa – porady

  • 1. Zatrudnij profesjonalną ekipę, aby zrobiła to porządnie, jak należy.
  • 2. Suchą zabudowę możesz pomalować lub wytapetować od razu po zamontowaniu.
  • 3. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby do wnętrza zabudowy z płyt gipsowych umieścić przewody elektryczne. Dzięki temu elektryka nie będzie widoczna.
  • 4. Postaw ściany gdziekolwiek chcesz. Nie są na tyle ciężkie, aby cokolwiek obciążać.

Nowoczesna zabudowa salonu – pomysły

Salon jest pokojem, w którym przyjmuje się gości, spędza wolny czas i relaksuje się. Dodatkowa ściana może wyznaczać i dzielić pomieszczenie na strefy. Salon może mieć kilka funkcji. Oddzielenie ich od siebie to nowoczesna i niespotykana u innych alternatywa.

Zabudowa ściany

Salony w nowoczesnych budynkach często są połączone również z innymi pomieszczeniami. Nieoddzielone żadną ścianą wnętrza, sprawiają wrażenie o wiele bardziej przestrzennych, jednak przez, co są nałożone na siebie. Sucha zabudowa, i w tym przypadku przyjdzie z pomocą. Te cienkie ściany z karton-gipsu nie będą zajmowały wiele miejsca, a wyznaczą sfery w mieszkaniu. Oddzielając salon – oazę oraz sferę naszego relaksu od wnętrz, w których dzieje się o wiele więcej tj. kuchnia.

Podwieszany sufit

Ta niesamowita metamorfoza salonu, sprawi, że ściany w salonie optycznie się wyróżniający. Ponadto podwieszany sufit doda mnóstwo walorów estetycznych.

  • Montaż oświetlenia nada niepowtarzalny i uspokajający charakter. Jest to niesamowite rozwiązanie, aby uzyskać efekt podświetlanej „podniebnej wyspy”.
  • Podwieszany sufit może być idealną skrytką dla montażu wentylacji. Tak niepozorne, ale funkcjonalne ulokowanie, będzie „synonimem” nowoczesności.

Zabudowa telewizora

Umieszczenie telewizora pośród karton-gipsu równa się, wiele możliwości. Jednym z plusów tego rozwiązania, jest głębia, dzięki której wzrok będzie się oszczędzał. Drugą zaletom nowoczesnej zabudowy telewizora jest ukrycie wszelkich kabli, które mogłyby zaburzać wystrój salonu.

Zabudowa szafy

Garderoba: Przedmiotem, który niekoniecznie pasuje do salonu jest szafa. Coraz częściej w wielofunkcyjnym salonie, połączonym z kuchnią i jadalnią, jest również lokacją dla szafy. Nowoczesna zabudowa szafy oddzieli nieporządny mebel od naszej strefy relaksu, czyli salonu. Automatycznie stając się garderobą, która jest marzeniem każdego. Nowe pomieszczenie wyłącznie na ubrania jest wielkim ułatwieniem, zachowującym nadal nowoczesną stylistykę.
Regał: W salonie możemy potrzebować również biblioteczki. Sucha zabudowa, zamiast standardowej szafki na książki będzie o wiele bardziej nowoczesne.

Nowoczesne kształty ścian

Kto powiedział, że ściany i ich wykończenia powinny być równe i proste. To, co doda nietuzinkowego modernistycznego stylu to wyjście z przyjętej konwencji. Innymi słowy będą to nieregularne kształty ścian. Zabudowa z płyt gipsowych jest konstrukcja łatwą do modelowania. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.acrylputz.pl/strefa-zawodowca/porady-techniczne/5-pomyslow-na-sucha-zabudowe-w-nowoczesnym-salonie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *