Pobielone, postarzone

Moda na pobielone meble nawiązujące stylistyką do przedmiotów starych, nadszarpniętych zębem czasu to zasługa stylu shabby chic, który przedziera się do aranżacji wnętrz. Styl ten zarezerwowany dotąd był jedynie dla miłośników decoupage drobnych form. Obecnie zyskuje coraz większe grono zwolenników wśród osób interesujących się urządzaniem wnętrz, ale także wśród projektantów.

Styl shabby chic stworzony został przez angielską stylistkę Rachel Ashwell około roku 1980r., jako jej inspiracja wystrojem francuskich i angielskich wiejskich domów. Nazwa stylu składa się z dwóch członów. Shabby – zniszczony, stary, wysłużony oraz Chic – szyk.

Shabby chic w białej sypialni

Styl shabby chic to powiew minionych czasów w nowoczesności. Polega na wielowarstwowym malowaniu przedmiotu zaczynając od barwy ciemnej, na którą nakładamy białą. Następnie, papierem ściernym przecieramy warstwę wierzchnią tak, by ciemna przebijała i prześwitywała. Całość zabezpieczamy lakierem.

Wspaniale wpisuje się w obecny design, zmieniając charakter wnętrza na subtelny, kobiecy, delikatny. Jest zaprzeczeniem dzisiejszych lśniących nowością mebli i bibelotów. Użycie elementów tego stylu wprowadza specyficzny, romantyczny klimat.

Inspiracje białej sypialni

Styl shabby chic doskonale nadaje się do aranżacji sypialni z uwagi na swój romantyczny, pełen lekkości charakter. Niewielkie postarzone szafki czy komoda dodadzą wyjątkowości wnętrzu przeznaczonemu do odpoczynku i regeneracji. Takie meble komponują się idealnie ze skandynawskim sznytem, gdzie dominuje biel w szerokim wachlarzu odmian. Bielona podłoga z drewnianych desek, białe lub jasne ściany w pastelowych odcieniach różu, beżu, żółci czy błękitu, szare i białe dodatki, ozdobne gałki do mebli, najczęściej w kształcie serca wprowadzą subtelny, sentymentalny urok do pokoju sypialnianego. Okno najlepiej udekorować delikatnymi tiulowymi firankami lub jasnymi roletami rzymskimi. Na parapecie warto ustawić doniczki z kwiatami. Tak urządzony pokój stanie się sypialnią na miarę sennego marzenia. Po więcej pomysłów jak wykorzystać arktyczną biel w sypialni warto zajrzeć do poradnika przygotowanego przez ekspertów firmy śnieżka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
9 + 2 =