Planowanie nowoczesnej sypialni na poddaszu w czterech krokach.

Jeśli dysponujemy wolną przestrzenią na poddaszu i chcemy ją kreatywnie wykorzystać, urządzenie tam sypialni może być dobrym pomysłem. To prawda, że skosy bywają pewnym utrudnieniem, jednak zazwyczaj nie jest to nic, z czym nie moglibyśmy sobie poradzić. Kluczem do naszej przyszłej satysfakcji jest skuteczne planowanie. Jeśli poświęcimy nieco czasu na dopracowanie szczegółów, realizacja powinna przebiec bez większych komplikacji – w efekcie będziemy mogli cieszyć się przytulną i wygodną sypialnią na poddaszu.

 

Krok I – umiejscowienie łóżka.

Zapewne najważniejszym elementem sypialni jest łóżko. Z tej właśnie przyczyny, planowanie wymarzonego pokoju nocnego warto rozpocząć od zdecydowania, w którym miejscu będziemy spać. Mogłoby się wydawać, że najlepszym miejscem na łóżko są miejsca pozbawione skosów. Rzeczywiście, jest to najczęściej stosowane rozwiązanie i może się okazać dobrym wyborem. Mimo to, warto rozważyć również inne możliwości – czasami umieszczenie wezgłowia łóżka pod skosem może się okazać najlepszą decyzją – wówczas na najwyższej ścianie może stanąć szafa z ubraniami, czyli mebel, który wiele osób chciałoby mieć w sypialni.

 

Krok II – Aranżacja skosów w sypialni na poddaszu.

Kiedy już odpowiedzieliśmy sobie na pytanie, w którym miejscu stanie nasze łóżko, warto pomyśleć o odpowiednim zaaranżowaniu pozostałego pod skosami miejsca. To w jaki sposób możemy je wykorzystać, zależy w dużej mierze od tego, na jakiej wysokości zaczynają się skosy. Zazwyczaj dobrym pomysłem okazuje się przeznaczenie dodatkowej przestrzeni na szafki – kilka podręcznych szuflad przyda się w każdej sypialni, ponadto skutecznie zagospodarujemy miejsce, w którym poruszanie się byłoby utrudnione. Jeśli na poprzednim etapie zdecydowaliśmy się na umieszczenie łóżka pod skosem, to może warto rozważyć zamontowanie dodatkowego oświetlania bezpośrednio nad wezgłowiem – może ono pełnić funkcję praktycznej i ciekawie wyglądającej lampki nocnej.

 

Krok III – kolory nowoczesnej sypialni.

Kolory naszej sypialni mają kardynalne znaczenie – zarówno w kontekście estetycznym jak i dla naszego przyszłego komfortu – z pewnością zaznamy lepszego wypoczynku w pomieszczeniu, którego wygląd w pełni nas zadowala. W stylu nowoczesnym wykorzystuje się najczęściej biel, czerń, beż i stonowane odcienie szarości. Dobrym pomysłem jest zastosowanie naturalnego drewna tam gdzie jest to możliwe – nada ono sypialni cieplejszy, bardziej przytulny charakter. Najważniejsze, żebyśmy dobrali kolory w taki sposób, aby korzystnie wpływały na nasze samopoczucie – w końcu sypialnia to najbardziej osobista część mieszkania. Istotny jest również kolor mebli, który powinien korespondować z tonacją kolorystyczną pokoju nocnego.

 

Krok IV – Oświetlenie i dodatki.

Ostatnią, ale również bardzo istotną decyzją jaką należy podjąć, jest rozplanowanie oświetlenia. Oprócz żyrandola w sypialni powinny znaleźć się inne źródła światła – mowa tu zarówno o ciepłym, rozproszonym blasku lampki nocnej, jak i bardziej skoncentrowanym źródle światła potrzebnym zwłaszcza, jeżeli lubimy czytać książki. Warto też pomyśleć o urozmaiceniach – w sypialni w stylu nowoczesnym popularne jest wykorzystanie ściany za wezgłowiem łóżka na artystyczny akcent. Jego wygląd zależy oczywiście od naszego gustu – niektórym sprawi przyjemność ściana pokryta błękitem nieba i bielą chmur, inni będą woleli elegancką czarną ścianę pokrytą misternym wzornictwem – ostateczny wybór należy do nas.

 

https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/aranzacja-nowoczesnej-sypialni-na-poddaszu-inspiracje-i-porady

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *