Leżak z zielonym materacem

Ogrodowe tkaniny obiciowe – jak wybierać?

Ogród to miejsce, w którym latem bardzo chętnie spędzamy swój wolny czas. Staje się to tym przyjemniejsze, jeśli jest on wyposażony w wygodne meble, służące do wypoczynku. Oczywiście ogród stwarza specyficzne warunki i rzeczy się w nim znajdujące, są narażone na wpływ różnych czynników atmosferycznych. Tym samym meble drewniane muszą być odpowiednio zabezpieczone przed wpływem wilgoci, a meble metalowe pokrywa się farbami antykorozyjnymi. Nawet meble rattanowe powinno stawiać się w miejscach, gdzie wilgoć nie będzie miała na nie bezpośredniego wpływu. Co natomiast w wypadku, gdy chcielibyśmy zainwestować w meble obite tkaniną? Mogłoby się wydawać, że takie rozwiązanie jest niepraktyczne, jednak nic bardziej mylnego. Obecnie na rynku są już sprawdzone patenty na to, aby tkaniny obiciowe wykorzystywać nawet w takich miejscach.

Jakie tkaniny obiciowe sprawdzą się w ogrodzie?

Do ogrodu, na balkon czy też na taras, idealnie nadają się tkaniny outdoor. Przede wszystkim poduszki oraz siedziska mebli ogrodowych, warto dostosować do warunków zewnętrznych. Są one przede wszystkim narażone na działanie wilgoci i opadów. Jednak mogą ulegać również zabrudzeniom, szczególnie jeśli w ogrodzie regularnie są wykonywane jakieś prace. Tkaniny tego typu posiadają bardzo podobne właściwości, jak tkaniny zmywalne. Oznacza to, że mają one odpowiednią powłokę, która chroni je przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami oraz zabrudzeniami. Mogą być to zabrudzenia, zawilgocenia, ale również wylane przypadkowo płyny. Z takich mebli z pewnością nie będziemy korzystać jedynie my sami, ale również zaproszeni przez nas goście. Musimy być zatem przygotowani na takie różne sytuacje.

Tkaniny ogrodowe – jaka jest ich cena?

Tkaniny obiciowe ogrodowe typu outdoor, są stosowane nawet na jachtach, gdzie mają styczność z solą, wyrządzającą dużą szkodę materiałom. Jednak ich wysoka jakość ma także adekwatną cenę. Nie zawsze możemy sobie natomiast pozwolić na wykorzystanie tak drogich tkanin. Tkaniny obiciowe na meble ogrodowe są jednak bardzo różnorodne i bez trudu można znaleźć także te, charakteryzujące się niższą ceną. Przede wszystkim są to materiały poliestrowe, które mają zdecydowanie większą odporność chociażby na działanie wody. Tego typu tkaniny można znaleźć między innymi w sklepie Pinsola: https://www.pinsola.pl/materialy-wedlug-zastosowania/tkaniny-ogrodowe. Dostępne są one tam w przystępnych cenach, różnorodnych kolorach oraz wzorach. Od bardzo wyrazistych, po stonowane i subtelne motywy typowo ogrodowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *