Odpowiednia aranżacja pokoju dziecinnego

Pokoje dziecięce powinny być przytulne. Rodzice zdają sobie z tego doskonale sprawę, jednak nie zawsze udaje im się dobrać odpowiednią aranżację wnętrza do stylu, jak i potrzeb ich dzieci. Winne temu bywają źle dopasowane meble, niepotrzebny dywan albo lampka nocna, czy też zupełnie nietrafione dekoracje ścienne dla dzieci, które powinny być wybitnie dopasowywane do ich wieku, płci i co tu dużo pisać, jakże nieraz odmiennych upodobań.

Dzieci mają je zróżnicowane, ale rodzice wiedzą o tym jedynie pozornie. Często zdarza się bowiem, że decydują się na meblowanie i wyposażanie dziecięcego pokoju według tego, co sami uważają za słuszne albo według tego, czego im w ich dzieciństwie brakowało w pomieszczeniach, a to błąd. Owszem, można maluchowi coś sugerować, jednak trzeba przy tym pamiętać, że to ono, a nie rodzice, będzie w tym pokoju spędzać najwięcej czasu i tak naprawdę ciężko mają jedynie ci, którzy ze względu na niedostatek pomieszczeń albo mały wiek pociech, są zmuszeni do ulokowania w jednym pokoju więcej niż jednego dziecka.

Pół biedy, jeśli są jednej płci, gorzej, jeśli pomieszczenie dzielić muszą chłopczyk i dziewczynka. I nie będzie tu bardzo istotne, że to mogą być bliźnięta, o kłótnie pod byle pozorem i naruszanie przestrzeni, będzie naprawdę nietrudno. Jak je pogodzić? Okazać, że na obojgu, rodzicom równie zależy, a więc umieścić w pokoju dzieci dodatki, które okażą się bliskie obojgu. Można to nawet w pewien sposób wykorzystać w wychowaniu potomstwa, gdyż trzeba się liczyć z niezadowoleniem którejś ze stron albo obojga i od wczesnych dziecinnych lat uczyć je kompromisu i poszanowania dla własności, czy uczuć innych. Jednak i tak najważniejsze będzie, aby dzieci w pokojach miały ciepło i swojsko i aby się czuły w nich bezpiecznie, tak więc trzeba dobierać im również dekoracje.

Miłe skojarzenia, dotyczące wspólnie spędzanych chwil. Odniesienia do ulubionych bajek i opowieści. Wzorce, bohaterowie, korzystne postaci, które mają na dziecko dobry wpływ. To rodzice decydują i powinni wybierać mądrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
21 ⁄ 3 =