Duże okna aluminiowe

Nowoczesne okna aluminiowe i ich cechy

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi trendami charakterystyczną cechą nowoczesnych budynków są duże otwory okienne, zapewniające dostęp do światła dziennego. Do ich wypełnienia najczęściej wykorzystuje się stolarkę aluminiową. Aluminiowe okna cieszą się rosnącą popularnością, dlatego warto poznać ich najważniejsze cechy.

Budowa  okien aluminiowych

Początkowo okna aluminiowe miały jednokomorową konstrukcję, co przekładało się na gorszy współczynnik przenikania ciepła od produktów drewnianych i wykonanych z PVC. Dynamiczny rozwój technologii sprawił, że obecnie nie stosuje się już pakietów jednokomorowych. Zastąpiły je konstrukcje wielokomorowe wypełnione spienionymi izolatorami oraz specjalną pianką izolacyjną we wrębie przyszybowym. Zastosowanie tego rodzaju rozwiązań pozwoliło uzyskać współczynnik przenikania ciepła na poziomie stolarki wytworzonej z innych materiałów. Nowoczesne okna aluminiowe charakteryzują się także lekkością i sztywnością, dlatego mogą być z powodzeniem stosowane do wypełniania dużych otworów okiennych.

Komfortowe, estetyczne i bezpieczne okna aluminiowe

Okna aluminiowe to energooszczędne i trwałe produkty, zapewniające większą sztywność od stolarki drewnianej i wytwarzanej z PVC. Zastosowanie aluminium pozwala na tworzenie dowolnych kształtów. W sprzedaży dostępne są okna kwadratowe, prostokątne, a nawet łukowe i okrągłe. Stolarka aluminiowa jest nie tylko odporna na odkształcenia, ale także korozję, działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz pleśni, mchów i grzybów. Jej wygląd nie zmienia się pod wpływem działania wilgoci i promieniowania UV, a czyszczenie ramy okiennej nie nastręcza żadnych trudności.

Renomowani producenci stolarki aluminiowej mają w swej ofercie profile o różnych kształtach i kolorach, pozwalające nadać oknom określony wygląd dostosowany do wyglądu całego budynku (ofertę okiem godnych uwagi znajdzie się na stronie https://www.kapica.pl/produkty/konstrukcje-aluminiowe/). W sprzedaży dostępne są profile wykończone powłoką lakierniczą, anodowane i metalizowane. Nowoczesne okna aluminiowe mogą być także wyposażone funkcjonalną automatykę okienną. Jej zastosowanie znacząco poprawia bezpieczeństwo i komfort mieszkania. Wbudowane czujniki pozwalają na zdalne otwieranie i zamykanie okien. Zapewniają również odpowiedni poziom wentylacji pomieszczeń.

Stolarka aluminiowa przeznaczona jest dla najbardziej wymagających inwestorów, którzy szukają najlepszych rozwiązań. Efektowne wzornictwo świetnie komponujące się z nowoczesną architekturą, znakomita izolacyjność, a także trwałość to najważniejsze zalety aluminiowych konstrukcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *