Modne kolory ścian w mieszkaniu

żywe kolory wnętrz

Kolorystyka ma zasadnicze znaczenie w kształtowaniu aranżacji wnętrza. To od wykorzystanych barw zależeć będzie jego odbiór, a także wpływ na domowników. Jak dobrać kolory ścian w mieszkaniu? Przy wyborze można kierować się różnymi wskazówkami. Warto mieć jednak rozsądny plan, ponieważ to właśnie ściany stanowią fundament wystroju oraz tło dla całego wyposażenia.

Modne kolory ścian w mieszkaniu

Obowiązujące trendy są pierwszą wskazówką, jak dopasować kolory ścian do swoich wnętrz. Minęły na szczęście czasy, kiedy trzeba było podążać za modą. W konsekwencji współczesne aranżacje są bardziej zróżnicowane, a co za tym idzie ciekawsze. Do niewątpliwych ulubieńców architektów wnętrz należy w obecnym sezonie koralowy. To barwa roku i chętnie stosowany kolor ścian w mieszkaniu. Wpisuje się on w szerszą tendencję do ożywiania wnętrz. Przez ostatnie lata dominowały tam chłodne barwy. Wszechobecna biel czy szarość nadal należą do często spotykanych rozwiązań. Da się jednak odczuć tęsknotę za cieplejszymi, bardziej domowymi wnętrzami. Nic zatem dziwnego, że aktualnie modne kolory ścian w mieszkaniu to także fuksja, granat czy barwa plastra miodu. Idealnie komponują się z chłodną w odbiorze bazę. Ożywiają wnętrze, dodając mu przytulności. Nie stosuje się ich w nadmiarze, stanowią interesujący dodatek w postaci jednej ściany lub jej fragmentu. Sprawdzają się chociażby jako wypełnienie wnęk.

Oryginalny kolor ścian w mieszkaniu

Wystarczy przejść się do pierwszego z rzędu marketu budowlanego, by przekonać się o szerokiej palecie farb do malowania ścian. Od różnych odcieni bieli, przez nasycone barwy, aż po intensywny granat i czerń. Co ciekawe, każde z tych rozwiązań można uznać za modne i oryginalne zarazem. Dzieje się tak, ponieważ na czasie jest indywidualne podejście do kształtowania przestrzeni. Aranżację wnętrz zdominowało pytanie, jak dopasować kolory ścian w mieszkaniu do swoich potrzeb. Nadrzędnym kryterium okazuje się nie tyle narzucona odgórnie moda, co własny gust. Chodzi o to, by otaczać się barwami przyjemnymi dla oka. Jeżeli ktoś lubi dynamiczne kolory, jak najbardziej może je stosować. W ofercie topowych marek na pewno znajdzie farbę adekwatną do swoich potrzeb. A jeżeli nie, poszczególne produkty można ze sobą mieszać lub zamówić specjalnie skomponowany odcień. Podobnie jak w innych sferach życia, także w urządzaniu wnętrz pewna doza oryginalnego podejścia jest wskazana. Jednak pomalowanie całego pomieszczenia bardzo nasyconym kolorem należy dokładnie przemyśleć. Efekt bywa bowiem daleki od zamierzonego. Więcej informacji znajdziecie w poradniku przygotowanym przez ekspertów firmy Śnieżka: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/7-pomyslow-na-zywe-kolory-scian-w-mieszkaniu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
20 − 8 =