Metamorfoza łazienki

Łazienkowe aranżacje potrafią być kością niezgody w niejednej rodzinie. Domownicy mogą ścierać się między sobą odnośnie stylu czy koloru remontowanego wnętrza. Kiedy wyobrażenia zainteresowanych o miejscu idealnym, daleko od siebie odbiegają pod względem wizualnym, wtedy pojednać ich może kolor oraz styl uniwersalny. Biała, klasyczna łazienka wydaje się być wówczas celnym wyborem. Biały kolor załagodzi stres związany z metamorfozą wnętrza.

Klasyka zawsze w modzie

Oczywiście łazienka może pozostać czysto biała, zimna, monochromatyczna. W takie łazience biel złamana jest jedynie fakturą i odcieniami. Nie ma jednak przeszkód, by sprytnie połączyć tę barwę z jednym kontrastowym kolorem. Najbardziej powszechna kompilacja, przywodząca na myśl dyskretny powiew klasyki w najlepszym wydaniu, to romans bieli z czernią. Takie połączenie, nawet w modzie jest kwintesencją elegancji i szyku.

Współistnienie bieli z czernią można zaproponować też w lekko zmienionej, unowocześnionej formie. Modna, obecnie czarna ściana sprawdzi się idealnie także w łazience. Tu może być bazą dla bogato zdobionej ramy lustra i stylowych wieszaczków. Mariaż bieli z czernią daje pole do ciekawych, stylowych aranżacji. Wszystko zależy od doboru odpowiednich dodatków i ich zróżnicowania pod względem użytych materiałów i tekstyliów. Możemy też całkowicie zdecydować się na styl glamour i dodać elementy kryształów Swarovskiego w kinkietach, tudzież czarny lub biały, uwypuklający charakter tej konwencji żyrandol.

Styl glamour ? mariaż bieli z czernią

Styl glamour to klasyczne białe wnętrze, połączone z czernią i nierzadko okraszone złotem i wszelkim blaskiem. Światło odbija się tu od błyszczących kafli czy luster. W łazience można wstawić meble ludwikowskie, by charakter pomieszczenia podbity został o sznyt minionej epoki. Lub też skusić się na bardziej nowoczesną odsłonę stolarki meblowej i wyposażyć fronty szafek w lustra z kryształowymi gałkami. W takiej łazience każdy powinien móc poczuć się jak gwiazda, wszak styl ten jest charakterystyczny dla złotej ery Hollywood. Dziś, przenoszony do naszych mieszkań i domów ożywia i odświeża wnętrze, nadając mu przy tym tego wyjątkowego blichtru.

Wolno stojąca wanna z ciekawymi nóżkami w kształcie lwich łap, wygodny tapicerowany, pikowany, welurowy fotel w rogu łazienki i umiejętnie rozplanowane oświetlenie to znaki rozpoznawcze stylu glamour. Dla podsycenia wspomnień i podkreślenia inspiracji gwiazdami srebrnego ekranu, warto na ścianie zawiesić jeden lub kilka obrazów ikony amerykańskiego kina, jaką niewątpliwie była Marilyn Monroe. W takiej łazience poczujesz się jak Gwiazda pierwszego planu.

Równie ciekawe podpowiedzi aranżacyjne czekają na Ciebie w poradniku marki Magnat: Biała łazienka – modna klasyka w 2017 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *