Łazienka w stylu marokańskim – jak urządzić ją samodzielnie?

Styl marokański we wnętrzach jest odzwierciedleniem arabskiej architektury, gdzie króluje przepych oraz mieszanina wyrazistych wzorów i kolorów. W pomieszczeniach urządzonych w marokańskim stylu można odnaleźć atmosferę muzułmańskiego targu, zwanego Suk. Jednym z ważnych elementów stylu rodem z Maroka są abstrakcyjne ornamenty przedstawiające rośliny oraz misternie wykonane wzory. Jeśli marzymy o tym, by nasza łazienka przykuwała wzrok, motywy arabskie są właśnie dla nas.

Łazienka z marokańską podłogą – pomysł na mozaikę

W arabskiej łazience istotną rolę odgrywa podłoga. Niech będzie ona zrobiona z marokańskiej mozaiki. Wybierzmy odcienie zieleni, błękitu i żółci. Nie bójmy się mieszać ciepłych i zimnych barw. Styl marokański słynie bowiem właśnie z takich połączeń. Mozaika powinna przedstawiać obraz rodem prosto z Maroka. Mogą się na nim znaleźć arabskie kwiaty lub inny związany z Marokiem motyw, np marokańska kończyna. Wszystko zależy już od naszej fantazji. Niech obraz z mozaiki znajdzie się w centralnym miejscu podłogi. Na pewno zwróci i przykuje uwagę gości. Podłoga musi tworzyć spójną całość ze ścianami. Ściany dla kontrastu zróbmy w kolorze soczystej pomarańczy. Niech znajdą się na nich bogato zdobione ornamenty z motywem roślinnym. Nie możemy jednak przesadzić. Ornamenty powinny być tutaj tylko dekoracyjnym, delikatnym uzupełnieniem całości.

Meble nowoczesnej łazienki w stylu marokańskim

Meble łazienkowe powinny przyciągać wzrok wysokiej jakości materiałami i przepychem. Wybierzmy te zrobione z drewna. Dobierzmy do nich złote dodatki. Przykładowo rączki do otwierania szafek, krany, i bateria prysznicowa niech będą właśnie w kolorze tego szlachetnego metalu. Aby nadać królewskiego szyku, pozwólmy sobie na meble w kolorze turkusu. Warto, by posiadały również ornamenty o ciekawym wzorze. Wannę wybierzmy wolnostojącą na bogato zdobionych nóżkach. Nad umywalką zawieśmy lustro w pięknej, zdobionej ramie. Dla kontrastu może być w kolorze srebra.

Dodatki do łazienki w stylu marokańskim kluczem do stworzenia arabskiego klimatu

Bardzo istotną rolę przy urządzaniu naszego arabskiego wnętrza odgrywają dodatki. Na regale w odcieniu pięknego nasyconego turkusu ustawmy pojemniki i szkatułki. Mogą one posiadać zdobienia, najlepiej żeby przypominały te rodem z arabskiego targu. W naszej łazience umieśćmy również lampiony i latarenki. Pozwólmy sobie na te wykonane z kolorowego szkła, które swoim wyglądem przypominają witraże. Nada to wnętrzu nastrojowego klimatu. Przy wannie połóżmy kolorowy dywan w stylu marokańskim. Niech będzie w odcieniach żółci i zieleni. Powinien przedstawiać arabskie wzory. Ważnym dodatkiem jest też ceramika. Na łazienkowych szafkach ustawmy ceramiczne misy, które będą kojarzyły się nam z arabskim straganem. W oknie łazienki zawieśmy zasłony z wysokiej jakości tkanin. Mogą być jedwabne. Kolorem powinny nawiązywać do mebli, które wybierzemy do naszej łazienki. Niech będą również w turkusowym kolorze.
Wchodząc do tak urządzonej łazienki na pewno będziemy mieli wrażenie, że z naszego ojczystego kraju przenieśliśmy się wprost do pełnego blasku Maroka. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/lazienka-w-stylu-marokanskim-porady-i-inspiracje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *