roślina na parapecie

Które rośliny pokojowe sprawdzą się w kuchni?

Rośliny pokojowe to bardzo często spotykana dekoracja. To właśnie one sprawiają, że wnętrze jest ciepłe i przytulne ? nic więc dziwnego, że tak często po nie sięgamy podczas aranżowania przestrzeni w mieszkaniu. Warto wiedzieć, że istnieje wiele ich gatunków, które znajdują zastosowanie w różnych pomieszczeniach. Również w kuchni możemy się cieszyć tymi zielonymi ozdobami ? i niekoniecznie muszą być nimi zioła, choć te są bardzo efektowne i doskonale sprawdzają się w miejscu przygotowywania posiłków. Podpowiadamy, jak wybrać rośliny do kuchni, aby była ona możliwie najbardziej estetyczna i funkcjonalna.

Rośliny, które najlepiej nadają się do kuchni, to z pewnością takie, które rosną do góry ? gatunki tworzące kaskady mogą być nieco problematyczne w miejscu przygotowywania posiłków. Do kuchni warto też zdecydować się na te rodzaje roślin, które lubią wilgoć i spore nasłonecznienie ? będą prezentowały się pięknie na kuchennym parapecie. Powinny być także mało wrażliwe na zanieczyszczenia, dotyk i działanie detergentów ? czasem ich liście trzeba będzie czyścić ze względu na gromadzenie się na nich tłuszczu, który utrudnia roślinie oddychanie oraz ją szpeci. Należy również uważać na gatunki wydzielające intensywny zapach ? w miejscu przygotowywania i spożywania posiłków może on być drażniący.

 

rosliny-w-kuchni

 

Doskonałym i praktycznym pomysłem do kuchni są także wspomniane wcześniej zioła i warzywa. Nie tylko wyglądają one interesująco i zapewniają przyjemny aromat, ale również można z nich swobodnie korzystać podczas przy gotowaniu i cieszyć się świeżymi przyprawami. Można tutaj hodować na przykład bazylię, oregano, tymianek, majeranek, miętę, a także cebulę, szczypiorek, czosnek czy kiełki. Pamiętajmy, by doniczki w kuchni były rozmieszczone tak, aby nie przeszkadzały w gotowaniu i wykonywaniu codziennych czynności. Dobrze sprawdzą się więc na parapecie, na wysokich półkach lub w doniczkach wiszących na ścianie. Unikajmy natomiast umieszczania ich na stole czy blatach kuchennych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
14 × 8 =