Kran kuchenny – jaki będzie najlepszy?

Krany kuchenne, zaliczane są do najciężej pracujących w naszym domu urządzeń. Razem ze zlewozmywakiem, baterie są użytkowane niezliczoną ilość razy w ciągu dnia i winny być odpowiednio trwałe, żeby posłużyć nam przez długi czas. Właściwie wybrany kran, może także dodać stylu i piękna naszej kuchni. Jedne z lepszych kranów kuchennych, można znaleźć w ofercie kuchinox.pl
Prostota obsługi oraz wygoda to następne istotne kwestie, o których nie możemy zapomnieć, gdyż będziemy z nich korzystali bardzo często. 


Wybór jest całkiem spory, tym bardziej jeśli weźmiemy pod uwagę wszelkie kombinacje stylów, wzornictwa, konfiguracji uchwytów czy też wykończenia. 
Istotniejsza od stylu, będzie jednakże trwałość oraz funkcjonalność. Będziemy chcieli poświęcić nieco o czasu na zapoznanie się z najnowszymi technologiami, które dostarczane są z oferowanymi obecnie kranami, żeby móc się upewnić, iż znajdziemy baterię spełniającą wszystkie nasze oczekiwania. 

Bateria kuchenna

Kran kuchenny to coś więcej, aniżeli wyłącznie konfiguracja uchwytów oraz wykończenie. Jeśli uda się nam poznać różnice między wybranymi technologiami, łatwiej zrozumiemy specyfikę kranu i opisy, kiedy je zobaczymy. Pomoże to nam także określić, który rodzaj kranu funkcjonuje najlepiej. W oparciu o swoje preferencje, oraz posiadany budżet (gdyż nie wszystkie produkty są takie same).

Konfiguracja kranów kuchennych

Konfiguracja kranów kuchennych, odnosi się w sposób bezpośredni do stylu montażu, liczby uchwytów, jak i struktury zastosowanej wylewki. Dokonując wyboru baterii, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcemy posiadać konfigurację z jedną, czy też może z dwiema rękojeściami. Krany dwuręczne, odznaczają się zwykle bardziej tradycyjnym designem i zapewniają nam jeden uchwyt do obsługi zimnej wody, jak i jeden do wody ciepłej. 


Ilość uchwytów, oraz wszelakich opcji, takich jak chociażby filtrowane dozowniki do wody oraz boczne rozpylacze,określa także ilość wymaganych w blacie kuchennym albo w zlewie otworów. Przykładowo kran jednouchwytowy bez akcesoriów dodatkowych, wymaga zastosowania wyłącznie pojedynczego otworu. 
Ważną kwestią będzie to, iż metoda montowania kranu określi, gdzie powinna znaleźć się kanalizacyjno-wodna instalacja w pomieszczeniu kuchennym. 

Styl kranu

Styl wykonania baterii odnosi się głównie do ich estetycznego oraz funkcjonalnego wzornictwa. Jest to w pełni bezpieczny zakład, iż czynnik ten jest zwykle najważniejszym czynnikiem mającym decydować o wyborze kranu, tym bardziej na początku. Kiedy rozpoczynamy robienie zakupów, typową tendencją będzie poszukanie stylu, który do nas przemawia, zaś później możemy przejść do reszty istotnych czynników. Cechy stylu, które trzeba brać pod uwagę, to między innymi: motyw wzornictwa (profesjonalny, komercyjny, współczesny, tradycyjny), rozmiar i kształt uchwytu kranu (minimalistyczny, wielopłaszczyznowy, gładki), ułożenie dźwigni dla kraju z pojedynczym uchwytem (za wylewką, na boku), oraz wzornictwo danego kranu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *