Kabiny prysznicowe Rodzaje i ich wyposażenie

Kabiny prysznicowe. Rodzaje i ich wyposażenie

Jednym z podstawowych problemów podczas planowania łazienki, jest wybór kabiny prysznicowej. Producenci prześcigają się we wzornictwie i nowatorskich rozwiązaniach. Dla wszystkich, którzy nie są na bieżąco w tematyce łazienkowego designu, przygotowaliśmy mały przewodnik.

Rodzaje kabin natryskowych

Podstawowym pytaniem, kiedy urządzamy łazienkę, jest: gdzie stanie prysznic? Rodzaj kabiny jest uzależniony od miejsca w którym ją umieścimy. Kabina narożnikowa jest najpopularniejszym modelem, który sprawdza się na niewielkich przestrzeniach. Montaż takiej kabiny, oraz utrzymanie jej w czystości są łatwiejsze niż w przypadku innych kabin. Kabina narożna może występować w wersji asymetrycznej ? kiedy jeden z boków jest dłuższy od drugiego. Szerokie możliwości aranżacyjne dają kabiny trójścienne, które przylegają tylko do jednej ściany pomieszczenia.

kabiny natryskowe przykładowa aranżacja

Osoby, które urządzają dużą łazienkę mogą zdecydować się na kabinę wolnostojącą, która co prawda jest droższa od pozostałych rozwiązań, jednak pozwala na instalację w dowolnym miejscu.

Kabiny prysznicowe można tez podzielić ze względu na typ konstrukcji. Najpopularniejszym i najtańszym rozwiązaniem są kabiny profilowe. Profile, w których osadzona jest tafla szkła, wykonane są zwykle z aluminium, które może być barwione na różne kolory, albo chromowane. Kabiny bezramowe to konstrukcje szkła i zawiasów, a także duże tafle szkła przymocowane do zewnętrznej ramy. Takie rozwiązania świetnie komponują się z nowoczesnym wnętrzem, a ponadto nie są problematyczne w utrzymaniu czystości.

Wyposażenie

Kabiny prysznicoweKiedy zdecydujemy się już jaki rodzaj kabiny stanie w naszej łazience, możemy zacząć zastanawiać się nad jej wyposażeniem. Podstawowym elementem, który znajdzie się pod prysznicem jest bateria wraz z słuchawką. Do wyboru mamy wersje podtynkowe, klasyczne oraz z termostatem. Miłym dodatkiem jest deszczownica, czyli duża słuchawka mocowana na suficie kabiny lub na górze jednej ze ścian.

Decydując się na kabinę prysznicową i szukając jej wyposażenia, warto zapoznać się z ofertą firmy Deante. Marka jest obecna na naszym rynku od 25 lat, a jej produkty są interesującym dopełnieniem każdej łazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *