Jakiego producenta wybrać materac?

Nic nie zapewni większej wygody w pozycji leżącej niż dobrze dobrany materac. Oferta materacy łóżkowych jest jednak bardzo duża i wybór tego jedynego często spędza sen z powiek inwestorom. Wizja niczym niezmąconego snu jest bardzo kusząca, dlatego warto poświęcić chwilę czasu i zapoznać się z możliwymi opcjami. To od nich będzie zależała nie tylko wygoda, ale i zdrowie. W łóżku spędzamy mniej więcej 1/3 całego życia. Materac wpływa na kondycję kręgosłupa, samopoczucie, stopień regeneracji mięśni i nerwów.

Jaki wybór oferuje producent materacy?

1. Twardość.

W zależności od wzrostu i wagi użytkownika materaca powinien zostać dobrany stopień twardości tak, by zapewnić podparcie kręgosłupa w różnych pozycjach podczas snu. Nie powinien być ani zbyt twardy ani zbyt miękki – musi za to dopasowywać się do naturalnych kształtów i krzywizn. Dla przykładu: dwie osoby o tej samej wadze ale różnym wzroście potrzebują wybrać materac. U wyższej osoby ciężar ciała rozkłada się na większej płaszczyźnie i powinna ona wybrać materac bardziej miękki, a osoba niższa zdecydować się na twardszą opcję.

2. Długość.

Większość materacy produkowana jest w standardowej długości. Należy jednak pamiętać, że długość materaca powinna być przynajmniej o 20 cm dłuższa niż ciało śpiącej osoby. Szczególnie powinni o to zadbać użytkownicy mierzący 2m wzrostu. Materac o tej samej długości będzie niewygodny i niezdrowy. Istnieje możliwość wykonania materaca na indywidualne zamówienie.

2. Technologia.

Wypełnienie materaca decyduje o jego właściwościach. Materace kieszeniowe posiadają sprężyny, które oddzielone są od siebie warstwą tkaniny, a same umieszczone są w specjalnych kieszeniach. Najlepsze będą te, w których sprężyn jest najwięcej, ponieważ dają więcej punktów podparcia zapewniając elastyczność i dobre dopasowanie do kształtu ciała.

Równie popularnym typem materacy są te z wypełnieniem lateksowym. Są dobrze wentylowane, sprężyste, trwałe i elastyczne. Najlepszy wybór dla alergików, którzy muszą zwrócić uwagę na właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne.

Materace piankowe mają najprostszą budowę i należą do najtańszej grupy. Wśród nich znajdują się także nowoczesne perełki, które dopasowują się do ciała pod wpływem oddawanego przez śpiącą osobę ciepła (pianki termoelastyczne).

Czego producent materacy nie powie, ale warto o tym pamiętać?

Po pierwsze nie zawsze za ceną idzie jakość. Z ogromną uwagą należy zapoznać się ze specyfikacją danego produktu i na bazie własnych doświadczeń zdecydować, czy jest to materac stworzony właśnie dla nas.
Unikać niektórych materiałów: trawy morskiej czy włókna kokosowego, ponieważ są one nośnikiem substancji chemicznej, którymi zostały w procesie produkcyjnym nasączone w celu zapobiegania procesom gnilnym. Na koniec: testować, próbować i sprawdzać. Kręgosłup sam podpowie, czy to ten jedyny właściwy materac.

Dowiedz się więcej na ten temat, na stronie producenta materacy Sembella.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
15 ⁄ 5 =