Jakie zalety dają nam wykładziny z kauczukowca?

Powodem, dla którego decydujemy się na wykładziny kauczukowe, jest długotrwały czas ich użytkowania. Oznacza to oszczędność w sferze ekonomicznej, a sam produkt jest w stu procentach ekologiczny. Uzyskuje się go z wydajnej rośliny – kauczukowca brazylijskiego, który w naturalnych warunkach osiąga nawet 30 metrów wysokości. Warto nadmienić, iż wykładziny pozyskuje się również z pozostałości po produkcji benzyny.

Zalety!

Ich odporność na ścieranie oraz nadmierne obciążenia to z pewnością walory cenione przez posiadaczy – żywotność wykładziny kauczukowej szacuje się na 40 lat! Kauczuk jest antypoślizgowy, a w przypadku pożaru nie dochodzi do wytwarzania chlorowodoru, źródła dioksyn i furanów.
Wykładziny kauczukowe polecane są do stosowania w obiektach o natężonym ruchu, tj. dworce, czy hale produkcyjne, a ich użyteczność może sprawdzić się również w laboratoriach i szpitalach, czyli miejscach szczególnie narażonych na działanie szkodliwych środków chemicznych. Wykładzina kauczukowa daje ogromne możliwości zaaranżowania wnętrza. Na rynku dostępne są płytki o różnorakich strukturach i wariantach kolorystycznych, a rolki produktu mają różne grubości.

O czym trzeba pamiętać?

Zanim jednak zdecydujemy się na taki sposób wykończenia wnętrza należy zwrócić uwagę, czy jest ona homogeniczna, to znaczy jednowarstwowa oraz czy jej pokrycie nie jest zakończone warstwą poliuretanową, która jest ścieralna i wymaga cyklicznego nanoszenia. Wówczas, aby utrzymać naszą podłogę w czystości przez lata wystarczy przecierać ją jedynie wodą.

Niezbędny jest jednak prawidłowy montaż. Wymaga on bowiem idealnie gładkiego podłoża. Warto w tym celu zlecić pracę wykwalifikowanej kadrze pracowniczej. Montaż powinien odbywać się w temperaturze nie wyższej niż 15°C, a sama wykładzina musi mieć temperaturę równą temperaturze podłoża, na które będzie nakładana. Rodzaj kleju należy dobrać adekwatnie do grubości i rodzaju materiału. Prawidłowo wykonanym podłożem będziemy mogli cieszyć się przez wiele lat. Nie należy ich akrylować, nie wymagają również stosowania specjalistycznej chemii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
30 ⁄ 6 =