Jak zamaskować rury w łazience – poradnik

zabudowane  rury w łazience

Łazienka jest pomieszczeniem, które jest szczególnie widoczne dla naszych gości. Dlatego też zależy nam zawsze na tym, by łazienka była schludna, odpowiednio wykończona, w dobrym guście. Jest jednak jednak rzecz, która może całą aranżację skutecznie zepsuć. Mowa tutaj o widocznych rurach, Niestety w wielu przypadkach rury są na widoku co sprawia, że nawet najpiękniejsze płytki i meble, nie są w stanie odwrócić od niej uwagi.

Płyty kartonowo-gipsowe do zamaskowania rur

Ważne jest zatem to, by takie rury w łazience skutecznie zamaskować. Jednak nie zawsze jest to możliwe. W przypadku rur, do których powinno się mieć szybki dostęp, nie można zastosować żadnych bardziej trwałych rozwiązań maskujących. Dlatego takie rury znajdują się w szafkach pod zlewami bądź też za toaletą. Tam ich bowiem zbytnio nie widać, nie rzucają się one w oczy.
Inne rury w łazience można natomiast skutecznie zamaskować przy pomocy płyt kartonowo-gipsowych. Obudowanie rury przy ich pomocy jest niezwykle łatwe i szybkie. Przy odrobinie wiedzy, którą można zaczerpnąć chociażby z internetu, takie rury obuduje się samodzielnie. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem pod tym względem jest zastosowanie zielonych i impregnowanych płyt kartonowo-gipsowych. Są one wodoodporne, co w łazience jest niezwykle ważne. Przy pomocy takich płyt można obudować rury znajdujące się na ścianach, jednak nie tylko. W podobny sposób można obudować także wannę, by zakryć jej nieestetyczny dół oraz rury. W tym przypadku także ważne jest postawienie na wodoodporne płyty. Po ich zamontowaniu można położyć płytki ceramiczne, by wanna wyglądała bardziej elegancko i ze smakiem.

Jak pozostawić sobie dostęp do rur?

Maskując rury przy pomocy płyt kartonowo-gipsowych, odbieramy sobie do nich łatwy oraz szybki dostęp. Dlatego też warto pomyśleć o rozwiązaniu, które znacznie ułatwi nam dostanie się do rury w kryzysowej sytuacji. Można skorzystać oczywiście z jednej wyjmowanej płytki, przykładowo trzymającej się ma magnes. To zdecydowanie najlepsze i najbardziej estetyczne rozwiązanie, jeśli chodzi o obudowę ścian czy też wanny, na której dodatkowo chcemy umieścić płytki. Taka płytka jest łatwa do wyjęcia i jeśli zrobi się ją precyzyjnie, wówczas tak naprawdę wcale nie rzuca się w oczy. Tego typu rozwiązanie sprawi, iż zawsze będzie można sprawdzić stan rur i zadziałać, gdyby dochodziło do jakichś nieprawidłowości. Zdecydowanie stosowanie płyt kartonowo-gipsowych jest najlepszym rozwiązaniem, choć zawsze należy pozostawić sobie drogę dostępu do instalacji wodnej. Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://www.acrylputz.pl/strefa-zawodowca/porady-techniczne/zabudowa-rur-w-lazience-za-pomoca-plyt-gk-porady-eksperta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
14 − 3 =