Wykorzystanie płyt kartonowo - gipsowych

Jak wykorzystać płyty gipsowo – kartonowe

Płyty gipsowo-kartonowe są jednym z budulców, które szczególnie dobrze jest wykorzystać jeśli chcemy zmienić układ pomieszczeń lub nawet stworzyć zupełnie nowy pokój. Jeśli mamy za dużo miejsca w domu, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby nawet samemu przygotować takie pomieszczenie, możemy nawet zrobić to sami lub z niewielką pomocą kogoś z rodziny. Klejenie płyt gipsowo-kartonowych nie jest wcale takie trudne. W tym artykule przedstawię kilka pomysłów na to, jak wykorzystać takie płyty i oczywiście pokrótce opiszę sposoby ich klejenia!

Klejenie płyt gipsowo-kartonowych

Nie jest wcale trudne! Przed każdą pracą remontową trzeba jednak pamiętać, że konieczne jest odpowiednie przygotowanie podłoża do klejenia takich płyt. O co powinniśmy zadbać? Przede wszystkim musimy pozbyć się starych tynków, farb i kurzu. Kiedy fragmenty ścian są słabo związane, konieczne jest ich odpowiednie skucie i usunięcie luźnych części za pomocą szpachelki. Następnie konieczne jest zagruntowanie ściany. Sposobów na klejenie płyt gipsowo-kartonowych jest sporo ale ja się skupię szczególnie na tym, który jest wykorzystywany najczęściej. Najczęściej za to klei się te płyty na plackach kleju. W tym celu, płytę koniecznie trzeba przyciąć o około 15 mm krócej niż wynosi wysokość ściany. Przygotowany klej nakładamy na płytę w formie placków o grubości 2 cm i średnicy około 10 cm w odstępach 30-40 cm. Następnie płytę przykładamy do ściany i lekko dociskamy. Od tego momentu jest jedynie 10 min na skorygowanie położenia płyty, zanim klej zaschnie.

Co zrobić z płytami gipsowo-kartonowymi?

Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta – co tylko wyobraźnia Ci podpowie! Wystarczy wykazać się kreatywnością, aby z pomocą tych płyt stworzyć zupełnie nowe wnętrze i to w stylu jakim sobie tylko sam zapragniesz! Ściany gipsowo-kartonowe można wykorzystać do budowy garderoby, na wzór amerykańskich seriali i filmów lub do wybudowania ścianek działowych, które w ładny sposób rozdzielają jedno pomieszczenie na dwa. Rozdział pomieszczeń w takim stylu jest doskonały jeśli mamy połączony salon z aneksem kuchennym. Można również wykorzystać to do stworzenia sypialni dla nastolatka. W końcu nie od dziś wiadomo, że dzieci mają swój pokój, gdzie poza spaniem… żyją swoim życiem. Więc w gruncie rzeczy jest to ich salon oraz sypialnia w jednym. Za pomocą ścianki działowej możemy podzielić takie pomieszczenie na dwie części, z czego jedna będzie sypialnia, a druga bardziej gościnna lub stanowić może część wypoczynkową czy do pracy. Skoro jesteśmy też przy pracy, warto się zastanowić czy nie urządzić swojego gabinetu za pomocą takich płyt. Możemy do tego wydzielić część salonu lub sypialni. Obecnie modna jest praca w domu co nie zawsze jest dobre ze względu na zbytnie poczucie komfortu, który może nieco osłabić naszą moc wydajnościową. Urządzenie sobie osobnego wnętrza do pracy może nas mocno zmotywować!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
14 ⁄ 7 =