plastry drewnaw kuchni

Jak wykorzystać plastry drewna

Drewno to niezwykle wdzięczny materiał. Użycie go we wnętrzu mieszkania pozwala nadać pomieszczeniom ciepła i oryginalnego charakteru. Ponadto może posłużyć zarówno do zrobienia dużych dekoracji, jaki i tych małych, które stawia się na szafkach, wiesza na ścianach, czy po prostu wykorzystuje, jako stylowe narzędzia kuchenne do codziennych czynności. W tym wypadku dobrze sprawdzą się plastry drewna.

Plastry drewna w kuchni

Kuchenne wykorzystanie plastrów do drewna można dostrzec najczęściej w podstawkach. Są one bardziej wytrzymałe i oryginalne niż zwyczajne korkowane, materiałowe czy plastikowe. Stawiając na nieco większą kreatywność, warto wykorzystać plastry, jako śniadaniowe tacki. Można na nich serwować różne dania lub zanieść poranny posiłek ukochanej osobie do łóżka.

Małe drewniane krążki sprawdzą się również na meblach, czy stołach wielu kuchni, jako stroiki. Mogą być to dekoracje typowo wielkanocne lub bożonarodzeniowe. W przypadku tych pierwszych wystarczy zaopatrzyć się w kilka gałązek bukszpanu oraz bazi i przymocować je do plastra drewna. Do tego można dołączyć czekoladowe, cukrowe, czy porcelanowe figurki króliczka oraz jajek. W przypadku Bożego Narodzenia wypada wykorzystać gałązki świerku lub sosny. Do tego typu dekoracji doskonale pasuje dołączyć elementy brokatowe, małe lampki, a nawet świeczkę.

Patera z drewnianych krążków

Z drewnianych krążków można konstruować również wiele kuchennych przyborów oraz naczyń. Jednym z nich może być drewniana patera. Posłuży ona, jako kilkupoziomowa podstawka na ciasta, czy owoce. Z racji tego, że bezpośrednio na plastrach będzie znajdowało się jedzenie, muszą być one idealnie wyszlifowane i najlepiej zaimpregnowane. Jest to konieczne, gdyż każde użycie patery wiąże się z jej myciem, a preparat skutecznie chroni drewno przed wilgocią oraz wodą.

Tablica kredowa z plastra drewna

Kuchnia to również miejsce bogate w różne tzw. przypominajki. Można tam spotkać często kalendarz, przylegający do lodówki plan lekcji, a do mini tablicy korkowej przyczepione składowisko kartek z różnymi przepisami. Zazwyczaj te elementy czynią z naszej kuchni mało gustowną rupieciarnię i odbierają jej uroku przez swój nieestetyczny wygląd.

Wykonanie tablicy z plastra drewna to świetny sposób na dodanie wnętrzu ciepła, a przy okazji przydatnego i praktycznego przyrządu. Plaster należy najpierw wyszlifować, chyba że zakupi się idealnie gładki. Następnie zaimpregnować, a po wyschnięciu nałożyć czarną farbę kredową. W ten sposób powstaje piękna tablica, na której można zapisać wszystkie najważniejsze rzeczy. Ponadto ostatnio stworzone przepisy można modyfikować bez zbędnych skreśleń. Więcej pomysłów znajdziecie w poradniku przygotowanym przez ekspertów firmy Vidaron: https://www.vidaron.pl/poradnik/plastry-drewna-3-pomysly-na-dekoracyjne-wykorzystanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
2 × 7 =