Jak urządzić salon w stylu klasycznym

Styl klasyczny

Moda zmienia się w mgnieniu oka. Coś co jest hitem w tym roku, będzie przeżytkiem w przyszłym. Są jednak style, które nigdy nie wyjdą z mody i zawsze będą na topie. Jest to na przykład styl klasyczny. Cechuje go elegancja, styl, staranność w dobraniu elementów i spójność. Może wydawać się bardzo wyszukany i poważny, możliwe, że nawet taki jest, jednak dobór odpowiednich elementów łatwo może zniwelować taki odbiór pomieszczenia w stylu klasycznym.

Aranżacja salonu w stylu klasycznym

Styl klasyczny polega także na ostrożnym wyselekcjonowaniu kolorów, których użyjemy przy aranżacji wnętrza. Styl ten bardo lubi się z kolorami stonowanymi, niemal szlachetnymi, na przykład bielą, beżem, brązem i oliwkową zielenią, ważne jednak, by te wyraziste kolory nie dominowały i wszystko było połączone w harmonijną całość.

Aranżując salon w stylu klasycznym warto postawić na odcienie bieli i beżu, ponieważ są to kolory, które świetnie razem wyglądają i nie ma możliwości, by przytłoczyły i tak już oryginalne wnętrze. W takie pomieszczenie świetnie wpasują się szklane i drewniane elementy. Przykładowo salon w stylu klasycznym stworzą białe ściany z drewnianą podłogą, połączone z drewnianymi meblami i szklanym stolikiem. Świetnym wykończeniem w takim wnętrzu będą długie, masywne zasłony z wyrazistym ale stonowanym kolorze i oczywiście świetnie wpasują się wyrafinowane dekoracje.

Salon w stylu klasycznym z kominkiem

Kominek jest elementem pomieszczenia, który na razie nadal wkracza do Polski, jednak i tak wiele osób dopiero budujących dom, uwzględnia go w planach. Nic dziwnego, jest to element, który jak żaden inny nadaje pomieszczeniu klasy i wprowadza niepowtarzalny nastrój. Pasuje on też idealnie do pomieszczeń w stylu klasycznym. Trzeba jednak zwrócić uwagę, by wykonany był on z odpowiedniego materiału. Wszelkie nowoczesne okleiny niestety w takim wnętrzu się nie sprawdzą. Najlepszym rozwiązaniem jest kominek kamienny w kolorze ściany, na której się znajduje. Świetnie sprawdzi się też, ponieważ można na nim zastosować wszelakie ozdobniki, które odegrają w pomieszczeniu niemal rolę dekoracji. Przy wyborze kominka ważne jest jednak, by dobrać go do wizji całego wnętrza, by nie gryzł się w przyszłości z meblami, tworząc na przykład kominek brązowy, dobrze jest postawić na jaśniejsze meble, by niepotrzebnie nie zabierać z salonu światła i przestrzeni.

 

Dodatki do salonu w stylu klasycznym

 

Stylowi klasycznemu zdecydowanie daleko do jakiegokolwiek minimalizmu, dlatego też dodatki są w nim tak samo ważne, jak meble czy dobranie kolorów. Muszą być one jednak tak starannie dobrane, jak wszystko inne w takiej aranżacji. Warto zwrócić uwagę, by sprawiały one wrażenie swego rodzaju wyrachowania i powagi. Należy raczej zrezygnować z wielokolorowych drobiazgów ułożonych na stole czy szafkach z salonie. Najlepiej sprawdzą się obrazy z zdobnych ramach, a na przykład na kominku, mała figurka. Najlepiej wyglądać także będą szklane lub kamienne wazony wypełnione kwiatami.

https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/salon-w-stylu-klasycznym-jak-wybrac-kolor-scian-i-mebli

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
7 + 11 =