Jak urządzić białą łazienkę – poradnik

łazienka w białym kolorze

Biel to najczęściej spotykana barwa w aranżacji łazienek. Ten uniwersalny i ponadczasowy kolor nie tylko doskonale komponuje się z większością dodatków, ale również optycznie powiększa pomieszczenie, co ma o tyle duże znaczenie, że łazienka jest zwykle najmniejszym wnętrzem w mieszkaniu. Co więcej, utrzymana w jasnej tonacji aranżacja tworzy atmosferę czystości, świeżości i pozwala na łatwe wkomponowanie w całość urządzeń sanitarnych. Decydując się jednak na białą łazienkę trzeba bardzo uważnie dobierać dodatki i detale, w przeciwnym bowiem razie łatwo o wrażenie monotonii.

Biała łazienka – aranżacje

Chcąc optycznie powiększyć wnętrze najlepiej wybrać jednolite, gładkie płytki oraz utrzymane w podobnym odcieniu fronty szafek. Dodatkowo spotęgujemy wrażenie przestrzeni decydując się na modele o połyskliwej, odbijającej światło powierzchni. Taką samą rolę, oprócz, rzecz jasna, typowo użytkowej, pełnią w łazience lustra. Przy ograniczonym metrażu najlepszym wyborem będą te pozbawione wyraźnych krawędzi i ram. Przyklejone do ścian na tej samej płaszczyźnie co inne okładziny powiększą optycznie pomieszczenie oraz stworzą wrażenie zatarcia granicy pomiędzy pomiędzy odbiciem a rzeczywistością.

Biała łazienka – dodatki

Aby uniknąć zbyt sterylnego, zimnego efektu warto wprowadzić do białej łazienki nieco koloru. Najprostszym rozwiązaniem będą dodatki w jednym, mocniejszym kolorze, na przykład ręczniki, gadżety i dywanik. Doskonałym rozwiązaniem jest też duet biel – drewno. Dzięki takiemu połączeniu wnętrze staje się bardziej przytulne i dynamiczne. Drewno może pojawić się na posadzce, frontach mebli, obudowie wanny czy ramie lustra. Decydując się na taką aranżację trzeba jednak pamiętać o dobrym zabezpieczeniu drewna przed wilgocią, w przeciwnym bowiem razie szybko zacznie niszczeć, pękać i odkształcać się. Warto też mieć na uwadze, że o wiele lepiej sprawdzają się w takich warunkach jego egzotyczne odmiany. Innym wyjściem z sytuacji są płytki drewnopodobne wykonane z łudząco imitującego naturę surowca.

Biała łazienka – dodatkowe wskazówki

Białe aranżacje łazienki są harmonijne, miłe dla oka i sprzyjają wyciszeniu, co jest o tyle istotne, że w tym właśnie pomieszczeniu zaczynamy i kończymy każdy dzień. Takie wnętrza doskonale również komponują się zresztą mieszkania tworząc spójną, elegancką, ponadczasową całość. Trzeba jednak pamiętać, że biała łazienka wymaga w aranżacji dużo konsekwencji, wyczucia oraz dokładnego przemyślenia, jakie dodatki wybrać. Zwłaszcza, że to właśnie one oraz wszelkie gadżety będą stanowić o osobowości właściciela mieszkania oraz jego gustach. Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/7-pomyslow-na-stylowa-lazienke-w-bieli

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
10 + 6 =