gołąb przy domku dla ptaków

Jak pozbyć się gołębi z balkonu?

Gołębie żyjące w miastach bywają naprawdę uciążliwe. Jest ich mnóstwo, wszędzie latają, hałasują, a przede wszystkim ? brudzą. Gdy więc pojawią się na naszym balkonie, nie ma nic dziwnego w tym, że pierwszym odruchem jest chęć pozbycia się nieproszonych gości. Choć nie jest to łatwe, istnieje kilka skutecznych sposobów na to, aby przegonić niechcianych lokatorów. Sprawdź nasze propozycje! Gołębie zwykle pojawiają się tam, gdzie są dokarmiane. Wówczas zakładają gniazda i rozmnażają się, a ich przegonienie staje się bardzo trudne. Przebywają w okolicach bloków, zanieczyszczając balkony oraz hałasują, a ich obecność szybko staje się naprawdę uciążliwa.

Dobrym sposobem są kolce zabezpieczające, jednak te zwykle są montowane przez spółdzielnię jedynie na krawędziach dachów i parapetach klatki schodowej. Jeśli chcemy uchronić przed gołębiami własny balkon, możemy spróbować użyć płyt CD ? odbijane przez nie światło może odstraszyć ptaki, choć często jest to metoda dająca krótkotrwałe efekty. Podobnie działa umieszczenie na poręczy podobizny dużych, drapieżnych ptaków ? sposób bywa skuteczny, jednak gołębie szybko się do nich przyzwyczajają i przestają traktować je jako zagrożenie.

 

gołąb na balkonie

 

Do innych, nieco mniej bezpiecznych dla ptaków metod należy zamontowanie kolców lub stosowanie środków chemicznych ? trzeba jednak do nich podejść z dużą rozwagą, tak, aby zdrowie zwierząt na tym nie ucierpiało. Warto tutaj wspomnieć, że wszystkie te metody powinny iść w parze z niedokarmianiem gołębi, najlepiej w obrębie całego bloku. Pomocne w walce może okazać się utrzymywanie porządku na balkonie, gdyż ptaki często decydują się na zakładanie gniazd właśnie w zagraconych miejscach. Ostatnim sposobem na pozbycie się uciążliwych lokatorów jest po prostu zamontowanie na balkonie siatki, jednak wówczas musimy się liczyć z ograniczoną widocznością. Sami musimy więc zdecydować, czy gołębie przebywające na balkonie są na tyle uciążliwe, że warto sięgnąć po tak radykalne kroki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
20 + 22 =