biel z innymi kolorami

Jak łączyć kolory planując remont mieszkania?

Jeszcze kilka lat temu do malowania całego pomieszczenia używało się farby w jednym, wybranym kolorze. Obecnie w modzie jest łączenie kolorów i malowanie poszczególnych ścian za pomocą innych barw. Duża dostępność farb w różnych odcieniach sprawia, że odpowiednie skomponowanie kolorów ścian nie jest łatwe. Aby ułatwić wybór odpowiednich produktów, warto zapoznać się z obowiązującymi trendami. Nieprzerwanie od kilku lat modne jest korzystanie z różnych odcieni szarości.

jak wykorzystać biel we wnetrzach

Modne łączenia kolorów na ścianach

Zastosowanie szarości sprawdza się zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dobrym pomysłem jest również połączenie szarości z brązami. Osoby, którym zależy na tym, by we wnętrzu panowała harmonia i spokój mogą zdecydować się na połączenie neutralnych, pastelowych kolorów. Planując remont mieszkania, można również zdecydować się na nieco odważniejsze łączenia kolorów. W ostatnim czasie modne stało się łączenie subtelnych i wyrazistych barw. Można więc z powodzeniem łączyć kolor beżowy i czerwony, a także zestawić ze sobą kolor surowego betonu i wrzosu. Co ciekawe zgodnie z obowiązującymi trendami do pomalowania jednego wnętrza wykorzystać można nawet cztery farby w różnych odcieniach. Znakomity efekt uzyskuje się po połączeniu szarości, grafitu, stonowanego błękitu oraz spokojnej zieleni. Kolory te znakomicie się ze sobą komponują, tworząc niebanalny efekt.

Jak łączyć kolory w prawidłowy sposób

Chociaż łączenie kolorów na ścianach jest w ostatnim czasie modne, to odpowiednie zestawienie barw nie jest łatwe. Żeby zrobić to w sposób prawidłowy należny mieć odpowiednią wiedzę, wyczucie smaku, a także wiedzieć, jaki efekt pragnie się uzyskać. Najprostszym kolorem do łączenia jest bez wątpienia biel. Biel komponuje się z wszystkimi innymi barwami, dlatego jej stosowanie jest bezpieczne. Białe ściany w zależności od indywidualnych preferencji połączyć można na zasadzie kontrastu lub harmonii. Aby osiągnąć efekt kontrastu, trzeba zestawić je z zielenią, błękitem lub czerwienią. Żeby uzyskać harmonijne połączenie, należy zastosować farby beżowe, brązowe lub pastelowe. Decydując się na łączenie kolorów, warto pamiętać, że stosowanie farb w zimnych odcieniach optycznie powiększa wnętrza, natomiast ciepłe barwy powodują, że pomieszczenie wydaje się mniejsze niż w rzeczywistości. Żeby uniknąć błędów przy wybieraniu kolorów, warto korzystać z prostego narzędzia, jakim jest koło barw. Wykorzystanie koła barw znacząco ułatwia dobór kolorów pokrewnych oraz dopełniających i pozwala na uzyskanie pełnej harmonii barw. Jest to niezwykle ważne, ponieważ odpowiednie zestawienie barw wpływa na nastrój, samopoczucie, a nawet zdrowie człowieka.

Więcej inspiracji znajdziecie pod linkiem: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/z-jakimi-kolorami-najlepiej-laczyc-biel-porady-eksperta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
18 ⁄ 6 =