Jak dobrać kolor ścian do młodzieżowego pokoju – wszystko co trzeba wiedzieć

biały młodzieżowy pokój

Najmodniejsze pokoje młodzieżowe? Wbrew pozorom nie są to wnętrza wypełnione nasyconymi kolorami. Sypialnie nastolatków urządza się w zgodzie z najnowszymi trendami, do których należą ściany pokryte brązami i szarościami. Na pierwszy rzut oka nie są to barwy kojarzone z energią i młodzieńczymi latami. Ich zaletą jest jednak wszechstronność zastosowania, łatwo dopasować do nich meble młodzieżowe. Poza tym różnorodność odcieni sprawia, że pasują do wnętrz o różnych rozmiarach i odmiennym układzie.

Jak urządzić młodzieżowy pokój w duchu harmonii?

Pokój młodzieżowy jest zarazem sypialnią i pokojem dziennym. Młody człowiek powinien mieć tam warunki do odpoczynku oraz nauki. Jasnobrązowe ściany stworzą przyjemną, ciepłą atmosferę. Sprzyjają relaksowi i wyciszeniu, więc są idealne w pomieszczeniach przeznaczonych do spania. A jak urządzić młodzieżowy pokój do nauki? Tutaj także brązy nie są złym rozwiązaniem, szczególnie jeżeli wybierze się ich jasne odcienie. Są bardziej optymistyczne i dodają energii, więc pomogą w zdobywaniu wiedzy. W pokoju nastolatki na ścianie można zastosować beże i odcienie piasku. Będą pasowały nawet do jasnoróżowych mebli. W sypialni chłopca brązy łączone są z szarościami czy zieleniami. Uniwersalnym dodatkiem jest natomiast mocno nasycona żółć. Stosując ją z umiarem, uda się ozdobić i udekorować młodzieżowe wnętrze.

Jak pomalować młodzieżowy pokój? Na szaro!

Choć pozornie kolor ten nie ma w sobie nic ciekawego, szary jest zdecydowanym liderem we współczesnej aranżacji wnętrz. Lata mijają, a pomysłów na jego zastosowanie przybywa. Jak pomalować młodzieżowy pokój na szaro, aby stworzyć przyjazne wnętrze? Do wyboru jest mnóstwo odcieni tej barwy. Nastolatkom do gustu mogą przypaść ciemniejsze warianty, ale lepiej z nich zrezygnować w małych wnętrzach. Jasnoszare ściany powiększą je optycznie, a bardziej nasyconą farbą można pomalować niewielką część pomieszczenia. To dobry sposób na wydzielenie przestrzeni do nauki lub naturalne podkreślenie strefy wypoczynku. Do szarości pasują zarówno pastelowe, jak i intensywne kolory. Nie ma zatem problemu z dopasowaniem farby do wyposażenia. Posiadacze szarych ścian nie muszą się też zastanawiać, jak udekorować pokój młodzieżowy. Pasować będzie do niego niemal wszystko. Uniwersalne zastosowanie to fundament utrzymującej się popularności koloru szarego. Z jego pomocą tworzy się wnętrza eleganckie, stylowe i pasujące do każdego wieku użytkownika. Wystarczy wspomnieć, że szare ściany wybierane są także do sypialni niemowląt. Więcej informacji znajdziecie poradniku: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/bialy-kolor-scian-w-pokoju-mlodziezowym-inspiracje-i-pomysly

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
23 + 12 =