Funkcjonalny i praktyczny zlew

Może nie wszyscy lubimy zmywać naczynia, jednak dzięki ładnemu i funkcjonalnemu zlewowi kuchennemu ta czynność może nie być taka straszna! Zlew może pełnić nie tylko funkcję praktyczną, może być także ozdobą kuchni. Jaki zlew wybrać, by choć trochę przekonać się do zmywania naczyń? Poniżej przedstawiamy nasze sugestie.

Materiał

Najpopularniejszymi materiałami z których mogą być wykonane zlewozmywaki są granit, stal oraz ceramika. Zlewy stalowe mogą być wykonane ze stali szlachetnej i emaliowanej. Te wykonane ze stali szlachetnej są łatwe do czyszczenia, niedrogie i odporne na uderzenia oraz działanie wysokich temperatur.

Zlewozmywaki granitowe są najtrwalszym rozwiązaniem do naszej kuchni. Choć tak naprawdę nie są wykonane z kamienia, a z syntetycznej żywicy i dodatku mineralnego (kwarcu, krzemu, granitu). Są bardzo odporne na uderzenia, wysokie temperatury, zarysowania i pęknięcia.

Ostatnim typem zlewów są ceramiczne, które również charakteryzują się odpornością na zarysowania, uszkodzenia mechaniczne i wysokie temperatury. Jest to rozwiązanie bardzo trwałe, a przy tym zdecydowanie najdroższe.

Zlewozmywaki wbudowane

Nakładany czy wbudowany?

Do wyboru mamy zlewozmywaki nakładane na szafkę, wpuszczane w blat kuchenny lub podwieszane pod blat. To na jakie rozwiązanie się zdecydujemy jest uzależnione od naszej koncepcji kuchni. By zamontować zlew nakładany, musimy mieć szafkę bez blatu.

To rozwiązanie jest dobre do niewielkich blokowych kuchni.

Zlewozmywaki wbudowane nakłada się na przygotowany wcześniej blat, od góry, z kolei zlewozmywaki podbudowane (podwieszane) montuje się od dołu, przez wcięcie w blacie.

Sprawdzone rozwiązania

Jeśli szukamy rozwiązania wysokiej jakości, które posłuży nam przez wiele lat, warto zwrócić uwagę na ofertę firmy Deante. W ofercie firmy znajdują się zlewozmywaki wykonane z najwyższej jakości stali szlachetnej, granitu i ceramiki, dostępne w wielu rozmiarach, kształtach i kolorach. Zależnie od wielkości kuchni możemy wybrać zlew jednokomorowy lub dwukomorowy, z ociekaczem lub bez. Zlewozmywaki stanowią świetne dopełnienie każdej kuchni.

zlewozmywaki deante

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *