Falowany sufit podwieszany – od czego zacząć?

Zanim podejmiemy decyzję na temat tego jak będzie wyglądał nasz sufit warto będzie poświęcić chwilę czasu na to by poczytać trochę o plusach i minusach rozwiązania jakim jest falowany sufit podwieszany, a w trakcie lektury dobrze też przy okazji poszukać wśród dostępnych zdjęć inspiracji i odpowiedniego dla nas kształtu takiego sufitu.
Jeżeli akurat jesteś w trakcie remontu swojego domu, mieszkania to masz niebywałą sposobność do tego by wprowadzić w życie rozwiązania i możliwości wizualno-techniczne jakie daje nam zrealizowanie projektu falowanego sufitu podwieszanego.
Taki sufit nie tylko wygląda wspaniale i gustownie, ale również znakomicie rozświetli pomieszczenie, a dodatkowo oszczędzi nam sporo pracy i nerwów ponieważ pozwoli nam na wygodne zamaskowanie przewodów odpowiedzialnych za dostarczanie prądu.
Decydując się na montaż takiego sufitu unikniemy przesadnego chaosu i dezorganizacji w trakcie pracy nad jego powstaniem, należy pamiętać też, że jego instalacja przez wzgląd na swoją konstrukcję to bardzo tani wydatek, który nie nadszarpnie zbytnio naszego budżetu.

Instalacja falowanego podwieszanego sufitu

Przede wszystkim powinniśmy rozpocząć nasze prace nad podwieszanym sufitem od dokonania starannych i skrupulatnych pomiarów pomieszczenia, kiedy już wykonamy tę czynność i mamy gotowe dane możemy wysłać je do producenta, który na ich podstawie zrealizuje nasze zapotrzebowanie na materiały potrzebne nam do montażu podwieszanego sufitu.
Po krótce wyjaśniając, montaż polega na tym, że przypominający budowlaną folię termokurczliwy materiał jest obszywany i wycinany obwodowo zaczepami gumowymi służącymi do przytwierdzania sufitu do ściany. Istnieje na rynku wiele możliwości wykończenia materiału, można wydrukować na nim grafikę, lub zdecydować się na wykończenie z połyskiem czy też na wykończenie matowe.
Chcąc zacząć montować sufit w taki sposób dobrze byłoby nie wstydzić się poprosić o pomoc osoby zaufanej, która specjalizuje się w wykonywaniu takich prac, warto rozważyć taką możliwość przez wzgląd na to, że istnieje spore zagrożenie zniszczenia materiału przy instalowaniu go. Niestety naprawdę trzeba liczyć się z tym, że jeśli brak nam doświadczenia przy tego typu rzeczach ryzyko zniszczenia jest dość wysokie.
Na samym początku rozpoczynając montaż zaczynamy od przytwierdzania listew aluminiowych zgodnie z obwodem wnętrza, listwy aluminiowe będą spełniać rolę ramy podpierającej, stanowiącej oparcie naszego materiału.
Kolejnym krokiem jest w wyznaczonym przez producenta narożniku wnętrza podczepienie pierwszej klamry, potem czynność tą z dwoma kolejnymi rogami ponawiamy po przekątnej.
Po przejściu przez ten etap początkowy przymocujemy już sufit powinniśmy przejść koniecznie do ogrzania wnętrza ciepłym powietrzem dzięki czemu nasze tworzywo rozciągnie się co usprawni nam dalsze prace przy aluminiowych listwach.
Jeśli sufit jest już dobrze osadzony, widoczne przerwy jakie pojawiły się między sufitem, a ścianą wsuwamy plastikowe maskujące listwy. Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://www.acrylputz.pl/strefa-zawodowca/porady-techniczne/10-unikalnych-aranzacji-z-falowanym-sufitem-podwieszanym

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
27 ⁄ 9 =