Drewniane ozdoby w kuchni i salonie – przepis na niepowtarzalne wnętrze

ozdoby drewniane do domu
Proste, minimalistyczne, niemal ascetyczne wnętrza nie wychodzą z mody, a wręcz przeciwnie, zyskują sobie coraz większą popularność. Aby jednak nadać im prawdziwie rodzinnego, przytulnego charakteru warto nieco je ocieplić za pomocą starannie dobranych dodatków. A nic chyba tak dobrze nie wywiąże się z tego zadania jak ozdoby z drewna do domu.

Ozdoby z drewna do kuchni

Kuchnia jest wnętrzem użytkowanym szczególnie intensywnie i to właśnie ten fakt sprawia, że wiele osób waha się przed wprowadzeniem do niej drewnianych detali. Tak naprawdę jednak materiał ten jest szalenie wytrzymały i odporny na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, w tym wilgoci i temperatury. Wystarczy jedynie odpowiednio go zakonserwować, aby służył nam długi lata ciesząc oko nienagannym wyglądem. Jeśli natomiast chodzi o ozdoby z drewna do kuchni, to tutaj mamy naprawdę szerokie pole do popisu. Ogromną popularnością cieszy się obecnie typografia, czyli dekorowanie mieszkania napisami ułożonymi z wyciętych z desek liter. Dużą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że po pierwsze idealnie pasuje ono do nowoczesnych aranżacji, a po drugie, poprzez ułożenie konkretnego słowa można nadać wnętrzu mocno personalny charakter. Z kolei w kuchniach bardziej klasycznych, w tym prowansalskich, warto postawić na drewniane skrzyneczki na zioła i kwiaty, półeczki na przyprawy, czy komplet różnokolorowych, stylizowanych na stare stoliczków. Doskonale sprawdzą się tutaj zwłaszcza detale wykończone w stylu shabby chic lub techniką suchego pędzla.

Ozdoby z drewna do salonu

Salon to miejsce, w którym idealnie sprawdzą się dodatki z drewna. Jeżeli wnętrze urządzone jest w minimalistycznym stylu, świetnie zda egzamin niewielki stoliczek wykonany z driftwoodu lub kawałka starego pnia. Oprócz tego warto rozważyć zakup drewnianych ram na zdjęcia lub obrazy, najlepiej wykonanych z surowego, jedynie zakonserwowanego olejem lub woskiem. Z kolei w salonach zaaranżowanych na sposób bardziej klasyczny lub rustykalny doskonale będą się prezentować drewniane figurki, najlepiej wykończone naturalnym sznurkiem, korą, słomą czy innymi podobnymi materiałami. Warto też rozważyć ozdoby z drewna do mebli. Stylizowane ornamenty i inne detale mogą bowiem posłużyć nie tylko do wykonania nowych sprzętów, ale również do odmienienia charakteru starych i nadania im nowego życia. Co więcej, tego typu rozwiązania nie tylko sprawią, że pomieszczenie to, skądinąd najbardziej reprezentacyjne w całym domu, stanie się idealną przestrzenią do spotkań towarzyskich i wypoczynku, ale również zyska niepowtarzalny, osobisty charakter. Po więcej praktycznych informacji warto udać się do poradnika przygotowanego przez firmę Vidaron: https://www.vidaron.pl/poradnik/praktyczne-inspirujace-ozdoby-z-drewna-do-domu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
13 + 24 =