Domowa oaza spokoju

Dom ? oaza ciszy w wielkomiejskim szumie i hałasie codzienności. Jak wybrać kolory, które pomogą wypełnić go atmosferą relaksu i odprężenia?

Dom to nasz azyl, bezpieczne schronienie i adres, pod który wracamy w poszukiwaniu ciszy i wytchnienia. Choć wnętrzarskie magazyny i blogi miłośników nowoczesnego designu kuszą nas oryginalnymi rozwiązaniami, w wyposażeniu domowego wnętrza warto ufać przede wszystkim własnej intuicji.

Zamiast ślepo podążać za zmieniającymi się z prędkością światła trendami, zastanów się, które z nich rzeczywiście pozwolą Ci poczuć się w codziennych przestrzeniach ?jak u siebie?, jakie kolory, materiały i dodatki pomogą Ci stworzyć komfortowe warunki wypoczynku, bezpieczeństwa i relaksu.

Odprężające kolory ścian

Choć powszechnie wiadomo, że zielony to kolor harmonii i spokoju, fiolet kojąco wpływa na zszargane nerwy, a żółty zaraża pozytywną energią, może okazać się, że na Ciebie te powszechnie znane, dobroczynne kolory będą miały zupełnie odwrotny wpływ. Być może zielony kojarzy Ci się jedynie ze szpitalnymi korytarzami, a fiolet z kolorem włosów nielubianej ciotki?

Szukaj pozytywnych skojarzeń

Jak zatem znaleźć idealne zestawienia dla siebie? Pomyśl, co najbardziej kojarzy Ci się z relaksem. Górski szlak a może piaszczysta plaża? Zainspiruj się obrazami z egzotycznych podróży lub sielskich wspomnień z dzieciństwa, przenieś ich kolory na swoje ściany i ciesz się atmosferą relaksu na co dzień. Więcej pomysłów na relaksacyjne aranżacje ścian znajdziecie w poradnikach na stronie marki Magnat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
16 ⁄ 8 =