Dlaczego warto zaaranżować salon z lustrem na ścianie?

Lustro to przedmiot, który każdy z nas posiada w domu i bez którego trudno byłoby nam się obejść. Wszyscy znamy jego oczywiste funkcje praktyczne, jednak zwierciadło oferuje nam znacznie więcej możliwości, niż tylko pokazywanie naszego odbicia.

Lustro w salonie – dlaczego warto je wykorzystać?

Lustro na ścianie w salonie przede wszystkim znakomicie powiększy przestrzeń oraz ją rozświetli. Pokaźnych rozmiarów modele sprawdzą się w szczególności w niewielkich, ciemnych pomieszczeniach. Lustra pełnią także ważną rolę dekoracyjną, a wybór ram oraz kształtów jest ogromny. Dopasujemy go estetyki każdego rodzaju wnętrza. Ponadto zwierciadła mają ważne znaczenie kulturowe. W przeszłości były przedmiotem tajemniczym i magicznym, symbolem świata niedostępnego dla zmysłów. Mistyczny motyw lustra od dawna pojawia się w literaturze, malarstwie czy filmie. Być może dlatego wciąż tak bardzo nas fascynują i chcemy się nimi otaczać.

Rodzaje luster dekoracyjnych do salonu

Lustro w salonie posiada zarówno walory estetyczne, jak i praktyczne. Najczęściej jednak zastępuje dekoracje na ścianie. Dobieramy je do przewodniej koncepcji wystroju naszego wnętrza. Jeśli nasz salon jest urządzony np. w stylu skandynawskim, wybierzmy minimalistyczny, okrągły bądź prostokątny model. Najpopularniejsze są zwierciadła bez ramy, które uwydatniają jedynie taflę, ewentualnie wersje z celowo postarzanym obramowaniem. Salon kolonialny przyozdobią duże lustra w drewnianych, rzeźbionych ramach z ornamentami. Prowansalski pokój to idealne miejsce, by powiesić biały, zdobiony model w romantycznym stylu. Z kolei lustro w nowoczesnym salonie glamour ma przyciągać wzrok ekstrawaganckim designem. Zdobienia w postaci mieniących się kryształków, perełek, światełek są jak najbardziej pożądane.

Gdzie powiesić lustro w salonie? Pomysły aranżacyjne

Najczęściej spotykane lustra w salonie są umieszczone nad kanapą. Zastępują wówczas obrazy oraz inne dekoracje. Jeśli jednak nie chcemy rezygnować z dodatków na rzecz lustra, zaaranżujmy ścianę tak, by wszystko znalazło swoje miejsce. Pod dużym, prostokątnym lustrem zamontujmy podłużną półkę, na której postawimy na przykład rodzinne fotografie. Umieszczone w tym miejscu zwierciadło stworzy wrażenie głębi w pomieszczeniu, a także je doświetli. Ciekawie prezentuje się również dekoracyjna ściana z luster w salonie. Wykorzystajmy do tego modele o różnych rozmiarach, w złotych bądź srebrnych ramach i o różnych kształtach. Dzięki takiemu rozwiązaniu stworzymy oryginalną i nietuzinkową ozdobę naszego pokoju. Możemy również ustawić lustro w taki sposób, by odbijało i akcentowało interesujący element naszego wystroju np. obraz czy rzeźbę. Ustawienie zwierciadła naprzeciwko okna pozwoli nam równomiernie rozproszyć światło po całym pomieszczeniu. Dobrym pomysłem jest także umieszczenie lustra nad komodą w salonie, w którym będzie odbijał się cały pokój, a my zagospodarujemy w ten sposób pustą ścianę.

Lustro na ścianie w salonie nie tylko znakomicie ozdobi pokój. Pomoże nam w dowolny sposób kreować przestrzeń poprzez doświetlanie jej, optyczne powiększanie, a także akcentowanie różnych elementów. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/salon-z-lustrem-na-scianie-najlepsze-aranzacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *