Dekorowanie mieszkania

Meblowanie nowego mieszkania jest wspaniałą przygodą. Powoduje również dużo stresu. Wybrać płytki czy panele? A może zainwestować w parkiet, który będzie piękną ozdobą na wiele lat? Położyć na ściany panele czy pomalować je farbą? Jaką pralkę kupić? Która kanapa najbardziej pasuje do salonu? Urządzanie mieszkania wiążę się z ogromną ilością decyzji, jednak gdy masz to już za sobą, pozostaje najprzyjemniejsza część – dekoracje wnętrz.

oryginalne dekoracje wnętrz

Korzystaj z inspiracji!

Przed rozpoczęciem dekorowania mieszkania szukaj inspiracji, oglądaj gotowe aranżacje, tekstury, kolory, kształty. Dobrym pomysłem jest zebranie w jednym miejscu najlepszych pomysłów, np. w folderze na komputerze, a następnie wybranie spośród nich tych, które najlepiej będą pasowały do twojego mieszkania i stworzą spójną całość. Nie zapominaj, że twoje mieszkanie ma być nie tylko piękne, ale również funkcjonalne dla całej twojej rodziny.
Sypialnia jest najbardziej przytulnym pomieszczeniem w domu, dlatego nie zapomnij o zakupie puchatego koca, narzuty na łóżko, pasującej do wystroju pościeli, zasłon, nastrojowych świec i świeczników. W sklepach z wyposażeniem wnętrz znajdziesz mnóstwo dekoracji, które pasują do każdego stylu.

Zacznijcie od salonu

Dekoracje wnętrz do salonu dają duże pole do popisu osobom kreatywnym. Możesz wybierać spośród dekoracji na ścianę, np. zegarów lub obrazów. Charakter wnętrzu nadają też ozdobne wazony, dekoracyjne poduszki na kanapę, koce, dywany z różnymi wzorami.
Dużą popularnością cieszą się dekoracje wnętrz w tylu skandynawskim, które są obecne w wielu domach. Charakteryzują się one prostotą, minimalizmem, wykonaniem z naturalnych materiałów, dużą ilością drewna, dążeniem do rozwiązań ekologicznych. Najczęściej wykorzystywane kolory w stylu skandynawskim to biel, szarość, delikatne pastelowe odcienie, które optycznie powiększają pomieszczenie. Jasne dekoracje wnętrz w sprawiają, że mieszkanie wydaje się ciepłe i przyjazne. Kluczem do idealnie urządzonego mieszkania jest zachowanie umiaru, co często stanowi wyzwanie dla wielu osób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
12 + 13 =