Czym powinno się malować metal?

Malując metal możemy zadawać sobie pytanie dotyczące tego, czym najlepiej jest wykonywać tego typu pracę. Oczywiście nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi w tej kwestii. Dużo bowiem zależy między innymi od tego jak duża jest tego typu powierzchnia, jak jest ukształtowana itp. Warto zatem zapoznać się na samym początku z możliwymi opcjami i plusami wybrania każdego z rozwiązań.

Malowanie metalu przy pomocy pędzla

Jedną z możliwości jakie mamy, jest malowanie metalu przy pomocy pędzla. Przewagą tego rozwiązania jest przede wszystkim to, że zazwyczaj powierzchnie metalowe nie są jednorodne. Kształty jakichś metalowych mebli wymagają od nas naniesienia farby chociażby na zakamarki. Z tego też względu łatwiej jest taką pracę wykonać przy pomocy pędzla. Posługiwanie się nim nie wymaga od nas posiadania jakiejś specjalistycznej wiedzy czy też doświadczenia. Dzięki pędzlowi jesteśmy także w stanie dość swobodnie nakładać farbę dostosowując jej ilość, wygładzając wszelkie nierówności.

Jeśli malowana powierzchnia ma dość skomplikowany kształt, wówczas bez wątpienia warto zdecydować się na pędzle okrągłe. Dużo łatwiej jest bowiem dotrzeć przy ich pomocy do zakamarków. Natomiast jeśli powierzchnia jest dość duża, wówczas pracę najszybciej wykonamy przy pomocy pędzla płaskiego. Możemy także zdecydować się na pędzel tzw. kaloryferowiec. Jest to pędzel długi, płaski, posiadający zakrzywioną rączkę. Przy jego pomocy jesteśmy w stanie pomalować przede wszystkim szczególnie trudno dostępne powierzchnie.

Korzystanie z wałka przy malowaniu powierzchni metalowych

Malowanie metalu przy pomocy pędzla, może wydawać nam się najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Warto jednak zapoznać się również z korzyściami, jakie wiążą się z pokrywaniem powierzchni metalowej wałkiem. Tego typu rozwiązanie może okazać się dla nas szczególnie wygodne w momencie, gdy będziemy mieli do czynienia z dużą powierzchnią. Wałkiem jesteśmy w stanie pomalować ją znacznie szybciej i co ważne, mamy także możliwość bardzo równomiernego rozprowadzenia farby. Jak jednak wybrać odpowiedni wałek do wykonania takiej pracy?
Powinniśmy zwrócić przede wszystkim uwagę na wielkość wałka oraz jego długość. Im dłuższy wałek, tym sprawniej pójdzie nam pokrywanie przy jego pomocy dużych powierzchni farbą. Musi mieć on także bardzo zwartą oraz nieporowatą strukturę. Dzięki temu nałożona farba będzie odpowiednio gładka i estetyczna po wyschnięciu, a na takim właśnie efekcie oczywiście nam zależy. Im bardziej nietypową powierzchnię zamierzamy pokrywać, tym bardziej powinniśmy zwrócić uwagę na uchwyt. Jeśli będzie ona dość duża i skomplikowana, to powinniśmy odpowiednio go dopasować do naszych indywidualnych wymagań.

Pokrywanie powierzchni metalowych farbą, to jednak nie tylko kwestia wyboru odpowiednich narzędzi. Tak naprawdę powinniśmy zwrócić również baczną uwagę na to, aby wybrać odpowiednią farbę do powierzchni metalowej. Na rynku wyróżnia się farby do stali, powierzchni ocynkowanych czy też aluminiowych. Taka farba musi posiadać właściwości antykorozyjne.

 

Więcej na: https://www.rafil.pl/walek-pedzel-czy-natrysk-czym-i-kiedy-malowac-metal/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
30 × 13 =