Czym najlepiej wykończyć ściany – poradnik krok po kroku

prawidłowe wykańczanie ścian

Wykończenie ścian wieńczy remont. Na tym etapie prac można już być zmęczonym i zniechęconym. Zwłaszcza gdy przeprowadzało się je na własną rękę. Kusząca wydaje się wówczas perspektywa szybkiego odświeżenia powierzchni, bez nadmiernego przykładania wagi do jej oczyszczenia czy wyrównania. To jednak błąd, skutkujący zepsuciem efektu wielu dni pracy. Czym najlepiej wykończyć ściany?

Regips co to jest?

Regipsem nazywane są płyty gipsowo-kartonowe. Używa się ich podczas remontowania starszych nieruchomości, mogą jednak posłużyć w wykańczaniu nowego budownictwa. Na przykład do wydzielenia pomieszczenia czy podwieszenia sufitu. Polskim budowlańcom nie trzeba wyjaśniać, jak stosuje się regips co to  jest wiedzą doskonale. I chętnie wykorzystują go w swojej pracy. Jeżeli powierzchnia ścian w wiekowym budynku jest w kiepskim stanie, można pokryć je płytami g-k. Prosty montaż zajmuje niewiele czasu, co z pewnością ucieszy zarówno fachowca, jak i laika w temacie remontowania. Nawet jeżeli komuś nie zależy na sprawnym ukończeniu pracy, z przyjemnością popatrzy na niski rachunek za regipis co to znaczy? Otóż płyty gipsowo-kartonowe są tanie, ich zakup nie nadwyręży remontowego budżetu tak bardzo jak tynkowanie. Wybierając tę metodę, trzeba jednak pamiętać o dopasowaniu regipsu do warunków otoczenia. W łazience czy kuchni sprawdzą się wyłącznie zabezpieczone płyty. Ich charakterystyczną cechą jest zielony kolor.

Tradycyjne tynki wykończenie ścian na lata

Rosnąca popularność regipsu nie oznacza, że ludzie przestali pokrywać ściany tynkami. Przeciwnie. Wysoka jakość sprawia, że wielu chętnie stosuje tynki wykończenie ścian w ten sposób oznacza bowiem ładny efekt na lata. Zatynkowana powierzchnia jest odporna na działanie różnych czynników. Począwszy od tych mechanicznych aż po wilgoć. Jej nadmiar jest wchłaniany przez ścianę i oddawany, kiedy powietrze zrobi się za suche. Tynki bardzo dobrze sprawdzą się wykańczaniu wnętrz. Należy wybierać je jednak z rozwagą, a mianowicie dopasowywać do warunków panujących w pomieszczeniu. Solidniejsze tynki cementowo-wapienne są używane w miejscach intensywnej pracy fizycznej. Wszędzie tam, gdzie istnieje spore ryzyko mechanicznego uszkodzenia ściany. Z kolei tynki wapienne poleca się osobom remontującym wnętrza samodzielnie. Nadają się na nieidealną powierzchnię, wiążą stosunkowo długo, więc nie trzeba się spieszyć z ich nakładaniem. Dysponując specjalnym agregatem, można zastosować szybkoschnące tynki gipsowe. To popularny produkt do maszynowego tynkowania ścian. Więcej informacji znajdziecie pd tym adresem: https://www.acrylputz.pl/strefa-zawodowca/porady-techniczne/gips-szpachlowy-czy-gladz-gipsowa-co-do-wygladzenia-sciany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
26 × 21 =