Czy wynajem mat wejściowych jest opłacalny?

Mata wejściowa to element odgrywający dużą rolę estetyczną. Sprawia, że przestrzeń wydaje się dużo bardziej schludna i przemyślana. Ponadto są to maty absorbujące, zatrzymujące na sobie ogromne ilości błota oraz brudu. Włókna poliamidowe w matach wejściowych skutecznie zatrzymują wszelkie zanieczyszczenia. Dlatego też warto posiadać je przed wejściem do swoich firm lub też obiektów użyteczności publicznej. Co jednak będzie dla nas lepszym rozwiązaniem: wynajem takiej maty czy też jej zakupienie na własność?

Funkcjonalność mat wejściowych

Gdy wchodzimy do budynków, mamy na sobie buty, którymi przemierzamy parki, jakieś łąki, zabrudzone ulice itp. Jest pod nimi zatem spora ilość zabrudzeń oraz zanieczyszczeń różnego rodzaju. Systemy mat wejściowych pomagają w tym, aby wszelkie zabrudzenia zatrzymywały się po prostu na macie. Nie są one wnoszone do dalszej przestrzeni pomieszczeń.
W efekcie zimą do budynku nie wnosi się śniegu, na którym można się poślizgnąć. Piasek rysujący powierzchnię paneli czy też płytek, również pozostaje na macie. Maty BHP posiadają jeszcze jedną bardzo ważną cechę, łatwo utrzymać je w odpowiedniej czystości. Takie profesjonalne wewnętrzne maty wejściowe są bowiem produkowane w oparciu o materiały czysto syntetyczne, tworzywa sztuczne.

Dlaczego warto postawić na wynajem maty wejściowej?

Maty wejściowe posiadają zatem szereg bardzo funkcjonalnych cech. Warto posiadać je w swojej firmie. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, ale 1,2 takiej maty, zatrzymuje nawet 4 kilogramy różnego rodzaju zabrudzeń. Oczywiście w ciągu dnia niekiedy ludzie wnoszą pod swoimi butami znacznie więcej. Niemniej jednak ustawienie kilku mat przy różnych wejściach i w różnych miejscach jest w stanie uchronić nas przed tym, że podłogi będą po prostu cały czas brudne.

Wynajem mat wejściowych może wydawać nam się dość dziwną opcją. Zazwyczaj wolimy zdecydować się po prostu na zakup takiego produktu. Jednak na stronie: https://stapol.pl/uslugi/wynajem-mat-wejsciowych, oferowane jest nam znacznie więcej. W ramach usługi udzielany jest nam również serwis mat wejściowych. Nie musimy zatem obawiać się o ich kondycję czy też stan. Gdyby było coś z nimi nie tak, firma dokona naprawy lub też po prostu wymieni nam matę na zupełnie nową.

Dzierżawa mat wejściowych być może nie jest na ten moment zbyt popularnym rozwiązaniem, ale mimo wszystko coraz częściej oferowanym. Firmy oraz budynki użyteczności publicznej są nastawione na świadczenie pewnego rodzaju usług. Mają na co dzień sporo pracy do wykonania, a dbanie o takie maty jest kolejnym obowiązkiem, który nie zawsze chcą brać na swoje barki.

Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że usługa ta musi być opłacana. Jednak koszty z tym związane na pewno będą dużo mniejsze niż w momencie, gdybyśmy zdecydowali zajmować się wszystkim sami. Maty wejściowe zawsze powinny być utrzymywane w dobrym stanie, nie mogą ociekać brudem i błotem. Serwis mat w takiej sytuacji jest zatem najrozsądniejszym rozwiązaniem. Dużo bardziej opłacalnym niż zatrudnianie pracownika, który dodatkowo będzie znał się na tym aspekcie sprzątania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *