Cyrankowy kolor – czy sprawdzi się w nowoczesnej aranżacji?

Cyrankowy kolor we wnętrzach – inspiracje

Kolor cyrankowy zawdzięcza swoją nazwę barwie upierzenia cyraneczki. Można zatem określić go mianem morskiego, niebiesko-zielonego, głębokiego, ciemnego turkusu. Jest kolorem bardzo charakterystycznym. Trudno przejść obok niego obojętnie, choć jednocześnie działa on na człowieka uspokajająco. Czy warto kolor cyrankowy wprowadzić do swoich wnętrz? Jak możemy tego dokonać?

Cyrankowy kolor na ścianie – jaki daje efekt?

Morski kolor cyrankowy sprawdzi się w praktycznie każdym stylu aranżacyjnym. Jego zadaniem będzie ożywienie wnętrza i nadanie mu głębi. Kolor cyrankowy ma bardzo szykowny, elegancki charakter. Wpisze się zatem doskonale w pomieszczenia urządzone glamour lub nowocześnie. Można pokryć nim jedną ścianę, która zdominuje wnętrze i nada mu głębi. Będzie to elewacja reprezentatywna, stanowiąca idealne tło dla obrazów lub luster. Cyrankową farbę warto połączyć w zestawieniu pół na pół z bielą lub jasną szarością. Morski odcień przełamie te monotonne barwy i nada im charakter. Bardziej neutralnym zestawieniem będzie z kolei kolor cyrankowy oraz błękit. Należy pamiętać, ze odcień ten dobrze łączy się również z ciepłymi kolorami, jednak te lepiej wprowadzić w formie dodatków. 

Kolor cyrankowy – do jakich pomieszczeń?

Cyrankowy niebiesko-zielony kolor sprawdzi się przede wszystkim w tych wnętrzach, które służą do relaksu, wyciszenia i uspokojenia. Barwa oddziałuje bowiem kojąco na układ nerwowy człowieka i pozwala na odpoczynek naszym oczom. Cyrankowy może pojawić się zatem w biurze, w salonie, w sypialni, w łazience czy pokoju dziecięcym. W pokoju dziecka czy w sypialni morskie ściany staną się odpowiedzialne za świeżość i oryginalny charakter aranżacji. W salonie i biurze będą z kolei energizujące i orzeźwiające. Biało-morska łazienka stworzy w domu SPA o aurze wakacji na greckich wyspach. Cyrankowego koloru nie zaleca się wprowadzać wyłącznie do kuchni, gdyż jest to barwa zbyt chłodna, mogąca wpływać negatywnie na nasz apetyt. 

Z jakim kolorem łączyć kolor cyrankowy?

Zdecydowałeś się na cyrankowe ściany i nie wiesz, jakie dodatki dopasować do takiego wnętrza? Najbardziej sprawdzone zestawienie to świetlista biel oraz wszelkie barwy przejściowe, składające się na kolor morski, czyli odcienie zieleni i niebieskiego. Atrakcyjnie kolor cyrankowy prezentuje się również wraz z szarościami. W formie drobniejszych akcentów można zestawiać go z ciepłymi pomarańczami, różem czy złotem. Wyraziście będzie wyglądał również z dodatkami w czerni lub bardzo ciemnym granacie, jednak te lepiej ograniczyć do minimum, aby nie przytłoczyć aranżacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
6 ⁄ 3 =