Co wpływa na przytulność i funkcjonalność sypialni dla dwojga?

Nawet mała sypialnia dla dwojga może być wygodna i funkcjonalna: najważniejsze jest, aby wiedzieć, jak ją urządzić.Trzeba się zastanowić, gdzie postawić komodę, szafę, jak dobrać rozmiar łóżka i ile miejsca zostawić na przejście. W typowych mieszkaniach liczy się każdy centymetr, dlatego planując projekt sypialni, warto zastanowić się, jak komfortowo będzie można korzystać z mebli. Na przykład, czy szuflady wysuwają się, a drzwi otwierają, czy jest wystarczająco dużo miejsca na przejście między łóżkiem a ścianą. Ważne, aby efektywnie wykorzystać powierzchnię użytkową, nie zapominając o wygodzie osób odpoczywających.To pozwoli stworzyć przytulną sypialnię dla dwojga.

Wybór rozmiaru łóżka do sypialni dla dwojga

Łóżko z wezgłowiem blisko okna i z dala od drzwi. Przede wszystkim, trzeba podjąć decyzję w sprawie wielkości łóżka: w najczęstszych standardowych rozmiarach są modele o długości: 200 cm i 190 cm. Pary powinny zwrócić uwagę na podwójne łóżka, tutaj wybór rozmiarów od producentów jest niesamowity. Wygodnym miejscem do spania dla dwojga jest szerokość 150 cm wystarczy, aby we śnie nie przeszkadzać bratniej duszy. Ale dostępne są również w szerokości od 180 do 200 cm.

Zostawienie miejsca na przejście

Aby wygodnie poruszać się po pomieszczeniu, należy wziąć pod uwagę wielkość przejść. Odległość od krawędzi łóżka do ściany lub szafy z drzwiami przesuwnymi powinna wynosić, co najmniej 70 cm. To przejście do łóżka pozwoli wygodnie rozebrać się i położyć. Jeśli łóżko jest podwójne, należy pozostawić takie przejścia po obu stronach. W takim przypadku ścielenie łóżka i zmiana pościeli będą łatwiejsze. Jeśli mała sypialnia dla dwojga nie pozwala na taki układ, można umieścić podwójne łóżko jednym z boków przy ścianie. W takim przypadku u stóp powinna być wolna przestrzeń tak, aby osoba śpiąca przy ścianie nie musiała wspinać się na partnera, zakłócając jego sen.

Organizowanie miejsca do pracy w sypialni dla dwojga

Często sypialnia to nie tylko miejsce do spania, ale także gabinet. Jeśli ktoś planuje umieścić w sypialni dodatkowy stół i krzesło, nie może zapominać o wygodzie i zdrowiu. Urządzenia nie powinny znajdować się w bezpośrednim sąsiedztwie łóżka. Należy ustawić biurko komputerowe, co najmniej metr od wezgłowia i  zapewnić miejsce do cofnięcia krzesła. Przy aranżacji sypialni dla dwojga wskazane jest zachowanie jednakowych odległości, nie stawiać toaletki bezpośrednio przy łóżku.

Wstawianie komody lub szafy

Nie wystarczy tylko wcisnąć szafę czy komodę do sypialni, konieczne jest zapewnienie miejsca do ich wygodnego użytkowania. Aby obliczyć, gdzie umieścić komodę, należy wziąć pod uwagę szerokość samego mebla, jego szuflad i dodać do nich około 45 cm na podejście. Należy pamiętać, że do otwarcia dolnych szuflad potrzeba więcej miejsca. Optymalna odległość między komodą a krawędzią łóżka to 157-180 cm.

Pytanie, jak umieścić szafy w sypialni dla dwojga, jeśli pomieszczenie jest małe, rozwiązuje się za pomocą modułowych projektów, które oszczędzają miejsce. Można postawić szafę narożną lub trzydrzwiową. Zaletą opcji narożnej jest to, że zajmuje ona wolny róg pomieszczenia, zwalniając miejsce. W takim przypadku w część narożną można wstawić lustro, wizualnie powiększając w ten sposób pomieszczenie. Szafa tego typu nadaje się również do wąskiej sypialni, nie tracąc przy tym swojej uniwersalności.

Jak umieścić szafę w małej sypialni dla, dwojga, gdy nie ma możliwości zamontowania kompletnego modelu? W rozwiązaniu takiego problemu pomogą wiszące konstrukcje. W małych mieszkaniach racjonalne jest stosowanie systemów wbudowanych, które są obecnie szeroko rozpowszechnione. Nie mają tylnej ściany, a takie szafy są mocowane bezpośrednio do ściany. W nowoczesnym designie szeroko stosowane są szafy do sypialni o różnych stylach i kształtach, bawiąc się przestrzenią. Szafy są ustawiane w kształcie liter G i P. Systemy modułowe pomogą zdecydować, jak umieścić szafy w sypialni, jeśli ma ona nietypowe rozmiary.

Głównym plusem są różne opcje instalacji bloków. Moduł może mieć następujące typy sekcji:

  • Regał używany do przechowywania artykułów biurowych, albumów i oczywiście książek
  • Stojaki telewizyjne, już wyposażone w otwory do wyprowadzenia przewodów elektrycznych
  • Szafy z górnymi półkami do przechowywania artykułów sezonowych
  • Wąskie szafy
  • Szafy w małych sypialniach z częściami o różnych obciążeniach funkcjonalnych
  • Boczne moduły nocne.

Na przykład w małej sypialni dla dwojga można zamontować szafę do sufitu lub wąską szafę i ewentualnie zestaw mebli.Tradycyjnie w dużych sypialniach instaluje się szafy sześciodrzwiowe. Ale nowoczesny design preferuje raczej minimalizm i wyrazistość szaf. Należy także zwrócić uwagę, że przy wyborze dowolnego mebla należy wziąć pod uwagę jego wymiary. Ponadto należy określić jego lokalizację: wzdłuż ściany, przy oknie, przy łóżku itp. Uwzględniając wszystkie niuanse aranżacyjne uda się uzyskać funkcjonalną i przytulną sypialnię dla dwojga.

Dowiedz się więcej z poradnika na https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/jak-urzadzic-wygodna-i-funkcjonalna-sypialnie-dla-dwojga

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
26 + 18 =