napis home

Ciekawe miejsca na schowanie butów w przedpokoju

Przedpokój jest niewątpliwie wizytówką całego domu. To właśnie to pomieszczenie jako pierwsze widzą goście, którzy przychodzą nas odwiedzić. Ważne jest więc to, aby zawsze wyglądało ono schludnie, a w tym przeszkodzić nam mogą plączące się pod nogami buty domowników. Jak sprytnie je ukryć tak, by przedpokój wyglądał możliwie najbardziej estetycznie? Sposobów na oryginalne ukrycie butów w przedpokoju jest bardzo wiele.

Pierwszą nasuwającą się propozycją są szafki. Ich wybór w sklepach meblowych jest bardzo duży ? z pewnością wśród nich znajdą się ciekawe propozycje, idealnie pasujące do wystroju naszego mieszkania. Mogą przybierać one rozmaite formy ? półek, szuflad, wysuwanych podpórek i być wykonane z różnego materiału, na przykład drewna, wikliny czy rattanu. Interesującą opcją mogą być także metalowe lub plastikowe pojemniki na kółkach, które można ukryć pod praktyczną ławą. Opierając się na tej koncepcji, pod siedziskiem możemy również zamontować specjalne przegródki z przezroczystymi drzwiczkami, które pomogą nam szybko odnaleźć parę butów, której akurat szukamy. Dobrym rozwiązaniem są również wszelkie szafki lub podpórki metalowe ? wyglądają bardzo estetycznie i łatwo jest utrzymać je w czystości. W małym przedpokoju doskonale sprawdzą się natomiast wąskie i wysokie szafki, najlepiej w jasnym kolorze ? wówczas nie zabiorą one wiele przestrzeni i optycznie powiększą pomieszczenie.

 

półka home sweet home

 

Jeśli mamy możliwość stworzenia wnęki, będzie ona idealnym miejscem na stworzenie w niej przestrzeni na buty ? wstawienie szafy lub zamontowanie półek. Warto ją wykorzystać, gdyż takie rozwiązanie pozwala na znaczną oszczędność przestrzeni użytkowej. Jeżeli zaś nasz przedpokój nie ma charakteru, szafka na buty może stać się elementem, który to zmieni. Wówczas można zdecydować się na wyrazisty mebel o intrygującym kolorze, ciekawym stylu lub po prostu nowoczesny, co pozwoli na skuteczne przełamanie nudy i monotonii panującej w pomieszczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
38 ⁄ 19 =