Cegła – efekt dekoracyjny na ścianie

Cegła jako dodatek do wnętrza cieszy się coraz większą popularnością. Mimo tego jest uważana za materiał surowy, co nie do końca jest prawdą. Dobrze użyta nada wnętrzu wyjątkowego charakteru i sprawi, że będzie ono bardziej przytulne.

Cegła posiada wiele zastosowań. Może stać się ozdobą ścian nie tylko w salonie, ale we wszystkich pomieszczeniach w domu lub mieszkaniu. W salonie może odgrywać rolę zwykłego muru odkrytego w czasie remontu spod starych warstw tynku. Najczęściej dzieje się tak w trakcie przebudowy mieszkania w wieloletniej kamienicy albo na przykład w czasie adaptacji loftu. Taką cegłę w salonie należy starannie oczyszczona i zabezpieczona przeznaczonym do tego preparatem impregnującym.

 

ściana biała cegła

 

W nowych budynkach efekt muru z cegły można łatwo stworzyć przy pomocy cienkich płytek, które następnie przykleja się do ściany podobnie jak płytki gresowe. Płytki ceglane charakteryzuje wielkość zwykłej cegły lub tworzą większe moduły. Nie wymagają również impregnacji.

EFEKT CEGŁY NA ŚCIANIE

Wyraźny, czerwony kolor cegły w salonie nie zawsze się sprawdzi. Może znacznie wizualnie pomniejszyć salon, dlatego w małym pomieszczeniu najlepiej jest użyć go jedynie na niewielkim fragmencie. Może przybrać formę na przykład ekranu w aneksie wypoczynkowym. Cegłę w salonie wystarczy jedynie pomalować na biało, aby stworzyła na ścianie oryginalną fakturę i nie zdominowała wnętrza.

Kolejnymi kolorami, które są bardzo modne i cenione w dużym salonie jest czarny i szary (ten ostatni we wszystkich odcieniach). W obszernym salonie tak pomalowana cegła jest idealnym tłem dla mebli i detali w ostrych barwach, jak choćby bakłażanowa sofa, żółta rama do obrazu, a także dla pomarańczowej poduszki.

Ceglana ściana jest najbardziej efektowna w zestawieniu z gładką białą powierzchnią. Jednakże są także bardziej ?ekspresowe? i równocześnie znacznie tańsze sposoby na aranżację z użyciem cegły w salonie. Ogrom sklepów oferuje bowiem fototapety z motywem cegły. Takie ?cegły? można położyć na ścianie w kilka minut.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
11 × 15 =