Wykładziny

Carpet Concept ? innowacja i tradycja

Produkty Carpet Concept wyróżnia niepowtarzalność wynikająca ze specyficznych metod produkcji. Marka znana jest, zarówno ze sprawdzonych sposobów wytwarzania, jak i innowacyjnych technologii i rewolucyjnego designu. Firma posiada własną tkalnię w Turyngii, regionie o długich tradycjach włókienniczych.

Wszystkie wykładziny łączą kreatywność, wyjątkową jakość oraz trwałość i skuteczność akustyczną, co sprawia, że są idealne do obiektów użyteczności publicznej. W ofercie firmy można znaleźć wykładziny tuftowane, filcowe, oraz akustyczne.

Charakterystyka produktów marki

Wśród wykładzin tuftowanych znaleźć można jedenaście linii produktów takich jak: Concept 300, Concept 501, Epoca 800 V 550. Kolekcje różnią się między sobą wysokością runa i sposobem uformowania przędzy ? są wykładziny welurowe, cięte, supełkowe itp. Każda kolekcja dostępna jest w szerokiej palecie barw. Część wykładzin wyprodukowana jest z przędzy Econyl, która uzyskana jest w całości z recyclingu tworzyw sztucznych.

Logo Carpet ConceptWykładziny filcowe cechują się wytrzymałością, odpornością na zabrudzenia oraz długowiecznością. Wykładzina Tizo składa się z igłowanej warstwy włókien ciętych prasowanych za pomocą maszyny. Zastosowanie specjalnych wiązań chemicznych lub termicznych daje powierzchni dodatkową stabilność. Tizo charakteryzuje się trwałością i wytrzymałością na działanie wysokich temperatur oraz obciążeń mechanicznych powstałych w wyniku ścierania lub kontaktu z chemikaliami. Wykładziny dostępne są w 17 wersjach kolorystycznych.

Wykładziny z linii CAS to akustycznie skuteczne powierzchnie, których wierzch jest okryty specjalnie opracowaną membraną. Działają one jako silne absorbery dla dźwięków o średnich i wysokich częstotliwościach, czym samym poprawiają akustykę w pomieszczeniach. Szczególna elastyczność dywanów zwiększa komfort użytkowania. Produkty z linii CAS polecane są do stosowania w biurach, gdyż znacznie zmniejszają stres akustyczny i zapewniają zdrowe środowisko pracy. Wykładziny w zależności od kolekcji, wykonane są metodą tuftowania lub tkania. Materiałem wierzchnim jest wysokiej jakości poliamid.

W ofercie Carpet Concept znajdują się wykładziny najwyższej klasy użytkowej i jakości. Szeroka gama kolorystyczna i różnorodne funkcjonalności sprawiają, że produkty znajdują zastosowanie w niemal każdym obiekcie.

Więcej na temat wykładzin Carpet Concept przeczytać można pod adresem www.wykladzinywapol.pl/polecane-produkty/carpet-concept.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
7 × 5 =